XRP 10 Ağustos fiyat görünümü

XRP 27 Eylül
XRP 27 Eylül fiyat görünümü: XRP düşüş trendini kırabilecek mi?

XRP 10 Ağustos önemli fiyat hareketleri şu şekildedir:

  • XRP sabah saatlerinde dolar karşısında 0,33 dolar fiyatı üzerinde konumlanmış durumda.
  • XRP fiyatı dünün en yüksek seviyesi olan 0,3571 doları gördükten sonra yeniden düşüşe geçti.
  • Dün görülen 0,3278 dolar seviyesi ise XRP için en düşüş nokta oldu.
  • XRP/USD paritesi bugün ise bu iki fiyat seviyesi arasında salınım hareketi gösterecek gibi görünüyor.

XRP’nin dolar karşısındaki fiyatına baktığımıza son 24 saat içinde Coinmarketcap verilene göre yaklaşık yüzde 2 oranında bir kaybını görüyoruz. Bitcoin karşısında ise Bitcoin’deki bir miktar toparlanmadan dolayı kaybı % 4 civarında oldu.

XRP 10 Ağustos fiyat hareketleri

Geçtiğimiz günlerde çok önemli olduğunu söylediğimiz 42 sent destek seviyesi aşağı yönlü kırıldıktan sonra XRP, derin bir düşüş gerçekleştirerek, 30-35 sent bandında yerleşmişti. Yaklaşık iki gündür bu bant aralığında fiyatlanması XRP/USD paritesinin bir müddet bu seviyeleri deneyeceğini gösteriyor.

Dün 0,3571 seviyesine kadar çıkan XRP/USD bu bant hareketini yukarı yönlü kırmayı denediyse de yükseliş için yeterli momentumu bulamayıp 0,3278 seviyelerine kadar geriledi.

Aynı zamanda 0,3278 seviyesinde alıcılar ile karşılaşan XRP, fiyatını yeniden 35 seviyesine yükseltmeyi başardı. Sonrasında gelen düzeltme hareketleri XRP/USD paritesinin 33 sent civarlarından yatay hareketler yapmasına neden oldu.

XRP için teknik göstergeler ise yataya geçmiş durumda olup, kripto para hacminin düşük seyrettiği bu saatlerde herhangi bir sinyal vermiyorlar. Sadece mevcut durumu yansıtan göstergelerden RSI 50 seviyesinin altında iken, stokastik aşırı satım bölgesinde satış baskının mevcut olduğunu gösteriyor. Olası bir yükseliş stokastik osilatörünün aşırı alım çizgisini yukarı yönlü kırması ile başlayabilir. Bununla birlikte yukarı yönlü açılacak olan pozisyonlarda 0,33-0,3350 aralığı stop konularak denenebilir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance