in ,

Wyckoff yöntemi Bitcoin grafiği için uyarı verdi! Kritik 6 hafta…

Financial Times’ta tam sayfa Bitcoin reklamı: "BTC bağımsız bir limandır."
Financial Times’ta tam sayfa Bitcoin reklamı: "BTC bağımsız bir limandır."

Geçen hafta 10.400 dolar tarafından gelen retten sonra bile Bitcoin dolar karşısında büyük bir değer kaybı yaşamadan, 9.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Bu haberin yazıldığı sırada BTC 9.800 dolardan işlem görüyor ve görünüşe göre yeniden beş haneli fiyatları test etmek konusunda cesaretli görünüyor. Peki Bitcoin grafiği ne söylüyor?

Bu konsolidasyon aşaması pek çokları için umut verici olsa da Salsa Tekila isimli üst düzey bir trader, Bitcoin’in bir dahaki denemesinde 10.500 dolar tutma şansının düşük olduğuna inanıyor.


Wyckoff yöntemi Bitcoin grafiği için 6 hafta içinde düşüş ima ediyor

Bazı trader’lar BTC’nin son konsolidasyonunun %30’luk bir düzeltmenin yakında olacağını belirten önemli bir desen çizdiğini keşfetti. Nisan ayından bu yana Bitcoin’in fiyat hareketi, teknik analist Richard Wyckoff tarafından tanımlanan bir şemaya çok benziyor.

Wyckoff, özellikle şemaları ile tanınan bir teknik analist. Kendisi bir varlığın bir dip (birikim) veya bir tepe (dağıtım) bulduğunu gösteren zaman dilimleri boyunca ortaya çıkan fiyat hareketlerini yorumlaması ile biliniyor.

Benzerlikleri fark eden bir analist, aşağıdaki grafiği paylaştı ve BTC’nin üç ila altı hafta içinde 7.000 dolara %30’luk bir düşüş sergileyeceğini iddia etti.

Yukarıdaki grafiği paylaşan trader, Bitcoin fiyat hareketinin Wyckoff Distribution’a benzediğini belirten tek kişi değil. Başka bir yorumcu daha önce Bitcoin’in pazar hacminin de dağıtımın göstergesi olduğunu belirtti.

Bitcoin’in teknik zayıflığı, temel katalizörler tarafından teşvik edilen bir satın alma baskısıyla reddedilebilir.

Kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasını takip ediyor

Fidelity Investments, bu hafta Warren Buffett gibi zenginlerin Bitcoin karşıtı yorumlarına rağmen kurumsal yatırımcıların kripto pazarını yakından izlediğini belirten bir anket yayımladı.

Ankete katılanların %80’i “Bitcoin hakkında cazip bir şey bulduğunu” söyledi. Şirket özellikle kurumları “cazip” hale getiren üç eğilimi gösterdi: Kriptonun ilişkisiz doğası, güçlü teknolojisi ve yüksek potansiyeli.

Blockstream CEO’su Adam Back, merkez bankaları tarafından büyük miktarda para basmanın ve tahvil ve gayrimenkullerin pahalı doğasının BTC’yi bugünkünden çok daha yüksek bir seviyeye çıkaracağını belirtmişti.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupalı banka SWIFT’i bıraktı, sabit kripto para birimine geçti!

Avrupalı banka SWIFT’i bıraktı, sabit kripto para birimine geçti!

Nigel Green: “Bitcoin 2020 sona ermeden adeta kükreyecek.”

Nigel Green: “Bitcoin 2020 sona ermeden adeta kükreyecek.”