in , , ,

Weiss Ratings raporuna göre Cardano’nun teknolojisi Ethereum’u geride bırakıyor

Weiss Ratings raporuna göre Cardano'nun teknolojisinin Ethereum'dan üstün
Weiss Ratings raporuna göre Cardano'nun teknolojisinin Ethereum'dan üstün

Kripto Para Haber – Weiss Ratings raporuna göre Cardano’nun teknolojisi Ethereum’dan daha üstün. Weiss Ratings tarafından Cardano’nun teknolojisi “mükemmel” olarak tanımlanırken Ethereum’un teknolojisi ise “iyi” olarak etiketleniyor. Ethereum’un kurucu ortağı olan Gavin Wood ayrıca diğer altcoinlere öncülük eden Polkadot’un da kurucusudur. Ethereum güçlü özellikleri sayesinde lider konumda derecelendiriliyor. Bitcoin ise genel olarak ikinci sırada yer alıyor.

Weiss Ratings  Dogecoin’i , Elon Musk’ın desteğine rağmen ‘çok zayıf’ olarak derecelendirdi.

Derecelendirme firmasının dijital varlık odaklı yan kuruluşu olan Weiss Crypto’ya göre, Ethereum  genel olarak A- notu aldı. Ethereum, bu rapora göre enimsemede lider ve pazar performansında ise ikinci sırada yer almakta. Bitcoin, B derecesi ile ikinci sırada yer alırken, onu B- not ile Stellar ve Cardano takip ediyor. Ripple, Litecoin, Zcash, Dash, Monero ve Dogecoin’in tümü C+ notunu aldı.


Rapor sonucuna göre dikkat çeken nokta, Dogecoin’in teknolojisinin ‘çok zayıf’ olarak derecelendirilmesi oldu. DOGE coin geliştiricileri birkaç hafta önce teknolojilerini geliştirmek ve ödemelere uygun hale getirmek için Elon Musk ile yıllardır çalıştıklarını açıkladılar. Bu açıklamaya rağmen derece notu oldukça zayıf belirlendi.

Önde gelen iki gizlilik coinlerinden olan Dash ve Monero’nın teknolojileri “zayıf” olarak derecelendirildi. Monero coin ise, Colonial Pipeline bilgisayar korsanlarına fidye olarak ödenen BTC’ye el koymasının ardından son haftalarda siber suçlular tarafından daha fazla tercih edildiği bildiriliyor. Bazı bilgisayar korsanlarının BTC’nin izlenebilir olmasından ve anonim olmadığından hala habersiz oldukları görülüyor. Hackerlar, FBI tarafından Bitcoin ele geçirildikten sonra Monero’ya yöneliyor.

Weiss Kripto Derecelendirmeleri, kripto alanındaki en son gelişmeleri yansıtacak şekilde haftalık olarak güncelleniyor. Firmanın bir blog gönderisine göre, “her bir kripto paranın teknolojisi, benimsenmesi, yatırım riski ve pazar momentumu hakkında binlerce veri noktasını dikkate alan çığır açan bir model sonucu rapor elde ediliyor.” Derecelendirme firması, yatırımcılar için “gerçekten yatırım yapmayı hak eden birkaç sağlam ve gelecek vaat eden kripto para birimini” belirlemesinde yardımcı olmayı umuyor.

Derecelendirme sonuçları, Cardano’yu teknoloji ve pazar performansında Ethereum’un üzerine yerleştiriyor ve Cardano ile Ethereum arasındaki rekabeti ateşliyor.

Cardano, Polkadot gibi diğer blok zincirlerle birlikte “Ethereum katili” olarak etiketlendi. Bununla birlikte, Cordanonun kurucusu Charles Hoskinson gerçekleştirdiği röportajda Cardona’yı daha iyi yapan nedenleri sıraladı. Bunlardan biri, Cardano’nun otomatik düzenleme yapması, merkezi olmayan kimliği entegre etmesi ve bunu meta verilerle birleştirmesi ile uyumluluk ve yönetişim sistemidir, ona göre Ethereum bunları yapamaz.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

El Savador'u Paraguay ve Panama mı takip ediyor?

El Savador’u Paraguay ve Panama mı takip ediyor?

İspanyol milletvekilleri dijital euro uygulamasını hızlandırma teklifini sundu

İspanyol milletvekilleri dijital euro uygulamasını hızlandırma teklifini sundu