Weiss Kripto Sıralaması açıklandı: Birinci Bitcoin veya Ethereum değil!
Weiss Ratings, nihayet Bitcoin'e sağlam bir 'A' veriyor

Weiss Kripto Sıralaması açıklandı: Birinci Bitcoin veya Ethereum değil!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal derecelendirme kuruluşu Weiss Crypto Ratings tarafından bu hafta yayımlanan en son kripto para sıralamasında; Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM), “teknoloji” kategorisinde Bitcoin ve Ethereum’un önüne geçti.

Haftalık olarak yayımlanan derecelendirme, kripto para birimlerini benimsenme, risk/ödül ve teknoloji dahil olmak üzere bir dizi kategoride karşılaştırıyor.

Kripto paraların harf usülü derecelendirildiği listede yalnızca 123 coin ve token B+ alabildi. Risk/ödül sütununda ise hiçbir kripto paranın D’nin altına düşmemesi dikkat çekti.

Weiss Kripto Sıralaması nasıl çalışıyor?

Weiss’in kripto para derecelendirme modeli; projenin teknolojisinden, benimsenmesinden, riskinden ve momentumundan veri alan beş temel katmanla oluşturuluyor. Bu katmanlar daha sonra şirketin genelindeki potansiyel başarı veya başarısızlıkla ilişkili olarak her bir bileşeni tanımlayan şirket içi yazılım modelleri aracılığıyla filtreleniyor.

XTZ, ADA ve ATOM şu anda piyasa değeri açısından sırasıyla 10, 13, ve 23. sırada yer alıyor.

Tezos ve Cardano yükselişini sürdürüyor

Şu anki fiyatı 2,68 dolar olan Tezos, 2020 yılında güçlü kazanımlar gösterdi ve fiyatını iki katına çıkardı. Daha önce ekip yasal mücadeleler ve iç problemler yüzünden sık sık gündeme geliyordu.

Cardano tarafında ise bir kilometre taşı niteliği taşıyan V1.0.0 Daedelus güncellemesi heyecanla bekleniyor. Protokolün kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’a projenin neden bir trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabileceğine inandığını söylemişti.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin