in , ,

Warren Buffett, BTC ile çalışan dijital bankaya 500 milyon $ yatırım yapacak

Milyarder Bitcoin boğası listesi büyüyor - sırada Warren Buffett mi var?
Milyarder Bitcoin boğası listesi büyüyor - sırada Warren Buffett mi var?

Kripto Para Haber– Konuşmalarında Bitcoin açıkça düşmanı bir profil çizen Warren Buffett, müşterilerine Bitcoin ETF sunan bir dijital bankaya yatırım yapıyor. CNBC tarafından bildirildiği üzere, Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i Brezilya dijital bankası Nubank’a yarım milyar USD yatırım yaptı. Bu, ilk olarak 2021’de CNBC’nin Disruptor 50 listesinde yer aldı.

Buradaki merak uyandıran şey, Nubank’ın Easynvest aracılık şirketini satın alması ve iki finans firmasının birlikte müşterilerine Bitcoin ETF’lerine yatırım yapmayı planlaması. Nubank ve Easynvest, 2020 sonbaharından bu yana müzakereler yürütüyor ve satın alma bu yıl içinde gerçekleşecek.


Warren Buffett, önde gelen ve uzun vadeli bir Bitcoin düşmanıdır. Birkaç yıl önce yaptığı röportajlardan birinde Bitcoin’den oldukça olumsuz olarak söz etmişti.

BTC ile çalışan dijital bankaya 500 M yatırım

TRON Vakfı’nın kripto fenomeni ve CEO’su Justin Sun, Ocak 2020’de Buffet’ın Charlie Lee ve Yoni Assia gibi önde gelen kripto şirketlerinin diğer liderlerini davet ettiğinde Buffet ile öğle yemeği yedi. Bu hayır yemeği çok heyecanlıydı ve Justin Sun’a 4 milyon dolardan fazlaya mal oldu. Öğle yemeğinden sonra Sun, Warren Buffet’a cüzdanında biraz BTC ve TRX bulunan bir akıllı telefon verdiğini tweetledi.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, dünyanın en zengin dördüncü kişisi olan Buffett, CNBC’den Becky Quick ile yaklaşık bir yıl önce yaptığı röportajda sıfır değere sahip olduğu gerekçesiyle kripto para birimlerini çöp olarak nitelendirmişti.

CNBC röportajı sırasında Warren Buffett, şaka yollu bir şekilde “Warren Currency” adlı kendi kripto para birimini çıkarabileceğini de önerdi. Sözleri, şimdi Tron blok zincirinde herhangi bir parasal değer olmaksızın WARRENCOIN ihraç etmeyi öneren Sun tarafından başka bir pazarlama hilesi olarak kullanıldı.

u.today

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Analistlerin "Ayı Piyasası" yorumları

CMT sertifikalı analist Bitcoin “ayı tuzağı” hakkında uyardı

Bitcoin

Bu ülke Bitcoin’i benimseyerek ABD’li göçmenleri çekebilir