in

Vitalik Buterin, Ethereum’un yükselmesinin ardından en yeni milyarder oldu

En genç kripto para milyarderinden Hindistan'a 1 milyar dolarlık bağış
En genç kripto para milyarderinden Hindistan'a 1 milyar dolarlık bağış
  • Vitalik Buterin, Ethereum 3.000 doları geçtikten sonra kripto alanında kendi kendini yetiştiren en genç milyarder oldu.
  • İkinci en büyük kripto para birimi, şu anda yüzde 15’in üzerindeki hakimiyetiyle gücünü daha da artırdı.

Kendi yolunda olan Ethereum’un yaratıcısı, büyük ölçüde ödüllendirildi. Son 24 saatte milyarderler kulübüne katıldı. Bu, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini işaretlemek için 3.000 Dolarlık pozisyonu geçtiği zamandı. Yeni bulunan yükseliş çizgisi, yaklaşan Ethereum 2.0 yükseltmesine dayanıyor. Aşamalı kurulum, şimdiye kadar her yükseltme başarılı oldu. Bir sonraki yükseltme, Temmuz için planlanan Londra Yükseltmesidir.

Üstelik proje, son birkaç ayda DeFi alanında bir patlama gördü. İlk çeyrekte bildirdiğimiz gibi, proje bu pazarın yaklaşık % 200 oranında büyüdüğünü gördü. Şu anda 48 milyar dolardan fazlası ağa kilitlenmiş durumda. Aynı zamanda 1,5 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirmeyi başardı. DeFi’deki hakimiyeti, Binance Smart Chain (BSC) ve Polkadot gibi yeni nesil ağlardan gelen yoğun rekabete rağmen yüzde 50’nin üzerinde kalıyor. Ek olarak, ETH dengesi, kurumsal ilginin ana itici güç olduğu yönündeki eğilimlerle birlikte düşüyor.


Ethereumda fiyat değişikliği

Yazım anında ETH, son 24 saatte yüzde 10’luk bir fiyat artışının ardından 3.180 $ ‘dan işlem görüyor. Piyasa değeri 350 milyar doları aştı. Paranın BTC’den ETH’ye geçmesiyle birlikte, BTC’nin yüzde 50’nin daha da altına düşmesiyle ETH’nin pazar hakimiyeti yüzde 16’ya doğru kayıyor.

ETH’nin son 24 saat içindeki performansı, bazı piyasa gözlemcilerinin gelecekte BTC’yi tersine çevirebileceğini önermelerine neden oldu. 2021’in çoğunda BTC’den daha iyi performans göstermesine rağmen, ikinci en büyük kripto para birimi hala BTC’nin piyasa değerinin yaklaşık 700 milyon $ altında. Bununla birlikte, son dalgalanma ile token, Bank of America ve PayPal gibi yerleşik kurumların piyasa değerini tersine çevirdi.

Vitalik milyarder oldu

27 yaşında, Vitalik Buterin en genç kripto milyarderi olmayı kutladı. ETH cüzdanına göre, serveti yazım anında 1 milyar dolardan fazla değere sahip. Rusya’da doğan 27 yaşındaki Vitalik, 2011’de Bitcoin ile tanıştı. Çoğu kişi gibi, kriptoları anlamak zordu ama Bitcoin Weekly için saatte 1.5 dolar karşılığında yazı yazarak kısa sürede olayı kavradı. Mihai Alisie ile başkalarının kripto para birimlerini anlamasına yardımcı olmak için Bitcoin Magazine’i kurdu.

2012’de kripto projelerini takip etmek için okulu bıraktı. Birçoğunu keşfettikten sonra, bir uygulamaya özgü olmayan ancak yeterince genel olan bir blok zinciri için bir fırsat olduğunu fark etti. Gavin Wood, Joseph Lubin ve Charles Hoskinson gibi önemli isimlerle çalışan Ethereum, 2014 yılında duyuruldu.

On yıldan kısa bir süre sonra Vitalik, projesinin geniş çapta benimsendiğini gördü, yüzlerce başka projeye yol açtı ve milyarlarca dolar değerkazandı. Projeyi yıllardır tehdit eden ‘Ethereum katilleri’ ile bile, zamanın testinden geçti. Kazanımı, kripto topluluğunda yaygın bir şekilde kutlandı ve çoğu, bunu sektöre inanan herkes için bir kazanç olarak görüyor.

cryptonewsflash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Dolar Projesi, ABD CBDC için pilot projeleri hazırlıyor

Dijital dolar projesi, ABD CBDC için pilot projeleri hazırlıyor

Uniswap fiyat analizi: Rekor seviyeye ulaşan UNI yükselmeyi sürdürecek mi?

Uniswap fiyat analizi: Rekor seviyeye ulaşan UNI yükselmeyi sürdürecek mi?