in ,

Vitalik Buterin duyurdu: “Yıllık ETH ihracı yarıya düşecek!”

Sıcak Gelişme: Ethereum rekora yürürken Vitalik Buterin’den müjde geldi! İşlem ücretleri yakında azalabilir
Vitalik Buterin duyurdu: “Yıllık ETH ihracı yarıya düşecek!”

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 ile yıllık token ihracının yarıdan aşağı düşürüleceğini söyledi. “İşlemin optimum ücret tutarının doğru tahmini” gibi başka gelişmelerin de yeni versiyonla birlikte ağa geleceği biliniyor.

Vitalik Buterin: “Yıllık ETH ihracı 2 milyon tokene düşecek.”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kısa süre önce ETH 2.0 için bazı önemli güncellemeler paylaştı. POV Crypto ile yaptığı “Internet Money” adlı son podcast röportajında ​​Buterin, ETH 2.0 ile ihracın yılda iki milyona düşürüleceğini söyledi. Söz konusu sayı, yılda 4,7 milyon olan Ethereum için yıllık token ihracının yarısından daha az.


Buterin, neden Ethereum 2.0 ile proof-of-stake protokolüne geçmeye karar verdiklerini de açıkladı:

Proof of Stake’e geçmemizin nedenlerinden biri, ihracı büyük ölçüde azaltmak istiyor olmamız. Bu yüzden ETH 2.0 spesifikasyonlarında, teorik maksimum ihracın, kelimenin tam anlamıyla herkes katılırsa yılda 2 milyon gibi bir sayıya denk geleceğini düşünüyorum.

Ethereum geliştiricileri, PoW’dan PoS’a geçiş sürecinde aktif olarak çalışmayı sürdürüyor. İki hafta önce geliştiriciler Ethereum 2.0 Topaz test ağını başarıyla başlattı ve test etti. Genesis bloğunun çıkarılmasından hemen sonra Ethereum test ağı 20.000 doğrulayıcıya ulaştı.

Ücret yerine blok boyutları değiştirilecek

Ayrıca mevcut test ağı katılımı yılda yaklaşık 100.000 ETH ekliyor. Buterin ayrıca, toplam dolaşımın da yüksek işlem hacimleri zamanlarında net bir düşüş görebileceğini belirtti. Bunun nedeni tutarın bir kısmının yakılması.

Ağ etkinliğine yanıt olarak ücret yerine blok boyutunda bir düzenleme yapılacağını söyleyen Buterin, bu özelliğin çok yüksek işlem süreleriyle birlikte işlemin optimum ücret tutarını doğru bir şekilde tahmin etmek gibi mevcut sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olacağını söyledi.

coinspeaker


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Meşhur analistten kritik uyarı: “Bitcoin 10.000 doları kıracak ama önce…”

3 Mayıs Bitcoin analizi: BTC bir kez daha 9 bin doların üzerinde

3 Mayıs Bitcoin analizi: BTC bir kez daha 9 bin doların üzerinde