in ,

Visa ve Mastercard, Facebook Diem projesini desteklemeyi yeniden gözden geçirecek

Visa ve Mastercard, Facebook Diem projesini desteklemeyi yeniden gözden geçirecek
Visa ve Mastercard, Facebook Diem projesini desteklemeyi yeniden gözden geçirecek

Wall Street Journal’ın bu hafta bildirdiğine göre Visa, Mastercard Inc ve diğer önemli finansal ortaklar, Facebook’un kripto para birimi Diem ‘e (eski adıyla Libra) katılımlarını yeniden gözden geçirebilirler.

Journal raporuna göre, Diem’in mali destekçileri düzenleyici incelemeyi çekmek istemedi ve Facebook’un projeyi halka açık olarak destekleme taleplerini reddetti.


WSJ’nin bildirdiğine göre, kripto para biriminin iki düzine destekçisi olan Diem Association’dan politika yöneticileri Perşembe günü Washington DC’de bir toplantıya çağrıldı. Ayrı bir gelişmede Bloomberg, PayPal Holdings Inc ve Stripe Inc’in de Libra’ya resmi olarak imza atma konusunda kararsız olduğunu bildirdi.

Reuters geçen hafta, Facebook’un dünya çapında gündeme gelen düzenleyici endişeleri gidermek için Libra’nın lansmanını geri çekebileceğini bildirdi.

Facebook, projeyi yönetmek için ABD teknoloji devi tarafından kurulan Diem Derneği’nin diğer üyeleriyle ortaklaşa Haziran 2020’de dijital para birimini piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

Bununla birlikte, kripto para birimlerini ana akım haline getirme girişimi, Fransa ve Almanya’nın Eski ismi Libra olan projenin Avrupa’da faaliyet göstermesini engelleme sözü vermesiyle birlikte, küresel olarak düzenleyici ve siyasi şüphecilikle karşılandı.

Şirketler, Reuters’in yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Şirketin Diem planlarını denetleyen Facebook’tan David Marcus, Journal haberine yanıt olarak bir tweet’te, herhangi bir belirli şirketin “adım atmama” planlarından haberdar olmadığını söyledi:

Libra’nın dijital para birimlerinin değeriyle ilgili konuşmaları ön plana çıkararak gündeme getirdiği meşru endişeler üzerinde çok sakin ve emin bir şekilde çalıştığımızı söyleyebilirim.

newagebd


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saylor: Çin madencilik krizini yorumladı - 'Büyük hata yapıyorlar, kanıtlayacağım'

Saylor: Çin madencilik krizini yorumladı – ‘Büyük hata yapıyorlar, kanıtlayacağım’

ABD'de kayıt dışı Bitcoin satan adam 5 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya

ABD’de kayıt dışı Bitcoin satan adam 5 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya