in ,

Visa CEO’sundan Facebook kripto parası Libra ile ilgili dikkat çekici sözler

Libra büyümeyi sürdürüyor: Birliğe üç dev şirket daha katıldı!
Libra büyümeyi sürdürüyor: Birliğe üç dev şirket daha katıldı!

Visa CEO ‘su ve yönetim kurulu başkanı Alfred F. Kelly, Jr.’ın verdiği demece göre, Facebook’un Libra projesinin geçen ay açıklandığında 28 kurucu ortağı henüz resmi düzeyde bir ortaklık kurmadı.

Visa CEO ‘su Kelly: “Facebook Libra’yı destekleyenler henüz resmi ortak değil”

Salı günü gerçekleşen şirketin 2019 yılının üçüncü çeyrek kazancı ile ilgili toplantıda Kelly, Deutsche Bank Securities’in analisti Bryan C. Keane’den Libra projesine katılımına ilişkin bir soruya şu şekilde cevap verdi.

Libra projesine katılımla ilgili şirketimiz için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladık. Projeye bizim haricimizde bu düzeyde katılan 27 şirket daha var. Bu yüzden henüz kimse resmen katılmadı.

Libra projesinin önemli ortakları bulunuyor

Libra Birliği’nin kurucu ortakları arasında Visa, Mastercard, PayPal, Uber, Lyft, Coinbase gibi dev şirketler bulunuyor.

Libra birliği politika ve iletişin Başkanı Dante Disparte ise Visa ve Mastercard katılımının proje için son derece önemli olduğunu dile getirmişti. Zira Disparte, bu iki şirketin logosunun olduğu her yerde Libra’nın kullanılabileceğini söylüyor.

Kelly, Facebook’un kripto para birimi projesine tam olarak katılma kararına “açıkça birliğin gerekli tüm düzenleyici gereklilikleri yerine getirme kabiliyeti de dahil olmak üzere bir dizi faktöre” bağlı olduğunu vurguladı.

Libra ekibi projeyi tüm dünyaya anlatmak için uğraşıyor

Haziran ayının ortalarında Libra white paper’in yayınlanmasından bu yana, Facebook, planın nasıl işleyeceği hakkında daha fazla bilgi verme çabasında. Merak edilen konuların başında finansal istikrar üzerindeki etkisine ilişkin kaygılar ve kullanıcı gizliliği bulunuyor. Ekip, dünya çapındaki düzenleyicilerden gelen bilgi taleplerini karşılamaya çalışıyor.

Kelly, Libra projesi ile ilgili kesinleşmesi gereken birçok konu olduğunu ve net konuşmanın henüz erken olacağını özellikle vurguluyor. Ancak Facebook hakkında olumlu görüşlere de sahip. Projenin ilgilerini çektiğini dile getiren Kelly, birliğe olan inançlarının devam ettiğini ve katkı sağlayabileceklerini de sözlerine ekledi.

coindesk

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

461 milyon dolarlık Bitcoin transfer edildi! Yükseliş sinyali mi?

Bitcoin’in son zamanlardaki performansı piyasaları endişelendiriyor

Dünyanın en çok kullanılan kripto para birimi hangisi? Bitcoin değil!

İşte dünyaca ünlü şirketlerin yöneticilerinin Bitcoin öngörüleri