in , ,

Visa Bitcoin ve Ethereum temalı iş ilanına çıktı

visa bitcoin
Visa Bitcoin ve Ethereum temalı iş ilanına çıktı

Kripto para piyasalarını heyecanlandıran iş ilanı: Uluslararası dev firma Visa’nı iş ilanında Ethereum ve Bitcoin ifadeleri heyecan yarattı.


Visa ve Paypal’ın son günlerde kripto para piyasalarını ilgilendiren önemli bir açılımda bulunulacağı konuşuluyor. Henüz bu konuda Visa ve Paypal’dan resmi bir açıklama gelmedi ama Visa’nın internet sitesindeki iş ilanı Bitcoin ve Ethereum yatırımcılarını heyecanlandırıyor.

Visa Bitcoin ve Ethereum blockchain’i konusunda tecrübeli mühendis arıyor

Visa “Blockchain Mühendisi” başlığı ile iş ilanına çıktı. Ful pozisyon iş ilanının referans kodu: REF3321G.

İş ilanında Visa’nın kart dışı ödeme yeniliklerinin araştırıldığı ifade ediliyor. Visa bunun için bir ekip oluşturduklarını ve bu ekibin önceliğinin blockchain tabanlı ödemeler platformu kurmak olduğu belirtiliyor. İşe alınan kişiler Visa’nın Teksas ve California’daki ofislerinde istihdam edilecek.

İş ilanında aradıkları blockchain mühendisinin Ethereum ve blockchain mimarisi konusunda deneyimli olması gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca ideal adaylarının Ripple, R3, Ethereum ve Bitcoin blockchain’leri konusunda deneyimli olması gerektiği belirtiliyor.

İş ilanının içeriğinden de açıkça anlaşılacağı üzere Visa, önemli bir kripto para açılımına hazırlanıyor. Bu açılım büyük olasılıkla Ethereum blockchain’i ile uyumlu çalışacak.

Visa ve Paypal gibi dev firmaların kripto para piyasalarına bizzat girmesi, kripto para piyasalarında yeni bir boğa sezonunun başlamasına neden olabilir.

2019 yılının ilk günlerinden Facebook’un Libra projesini duyurması, kripto paralar konusunda pozitif bir toplumsal algının oluşmasına neden olmuştu. Libra’nın tanıtılmasının ardından Bitcoin 14 bin dolara kadar yükseldi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dApps işlem hacmi

DeFi etkisi ile dApps işlem hacmi rekor kırdı: Ethereum’un katkısı büyük!

Ripple yöneticileri

Ripple yöneticileri: “Hindistanlı kanun koyucular inovasyonu yok ediyor!”