VET ve THOR tokenleri arasındaki farklar ve benzerlikler
VET ve THOR tokenleri arasındaki farklar ve benzerlikler

VET ve THOR açıklandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VET ve THOR, NEO ve GAZ’a çok benzer. VeChain ağını çevreleyen bazı karışıklıklar var gibi görünüyor. Proje bu yılın başlarında değişikliklere uğradığından beri, ağdaki iki yerli para biriminin nasıl çalışacağı konusunda bazı belirsizlikler söz konusu. Bu makale, VET ve THOR hakkında genel bir bakış sunacak ve aralarındaki farkları gözden geçirecek.

VET ve THOR tokenleri arasındaki farklar ve benzerlikler

VET token açıklandı

VeChain ana ağ başlatıldı ve ağın ana tokeni VEN değiştirildi. Sadece normal bir ana ağ lansmanı bu proje için “yeni” bir yerli para birimi tanıtır ve VeChain bundan farklı değil. VET Ayrıca, masternodes ve staking gibi ağ hizmetleri açısından ana token. Ayrıca şu anda CoinMarketCap üzerinde izlenen sadece bir tanesi.

Bununla birlikte, VET tokeni ağdaki her görevi gerçekleştiremez. Bu Blockchain ekosisteminin üstünde güç operasyonlarına yardımcı olacak ikincil bir para birimine ihtiyaç var. Çoğu hissedar ve kısa vadeli yatırımcılar için bu durum çok fazla önemli değil çünkü sadece VET fiyatının buna göre yükseleceğini umuyorlar. Bu kısmen, bu ekosistemi oluşturan ikincil paranın bir sonucu olarak gelecekte gerçekleşmesi muhtemel bir şey.

THOR token açıklandı

VeChain’in ağına güç sağlayan ikincil para birimi, THOR olarak bilinir. Bu, dApps ve diğer hizmetler gibi iş odaklı operasyonları güçlendirecek bir token. THOR, VET sahiplerinin paralarını etkili bir şekilde paylaştırmaları için bir teşvik olarak kazanılır. Daha sonra THOR token diğer kripto para birimlerine göre işlem görebilmekte ya da niyetlerinin tam olarak ne olduğuna bağlı olarak kendileri tarafından kullanılmakta.

Ayrıca, VeChain ekibinin, THOR’un nispeten sabit bir değere sahip olmasını istediğini belirtmekte fayda var. Dolar, geleneksel sabit borçlar gibi ABD Doları’na sabitlenmeyecek, ancak VeChain Vakfı, THOR’un arzını, tüketimini ve fiyatını izlemek için “mekanizmalar” uygulamaya koyacak. Bu token yayınlanma oranını ayarlayabilir ve herhangi bir zamanda genel kaynağı kontrol edebilirler. Birkaç sorun ortaya çıkaracak da olsa, ilginç bir iş modeli.

Sonraki aşamada neler var?

VET ve THOR’un her ikisi de VeChain’in ilerleyişinde gelecekteki ayrılmaz bir rol oynayacak. Belirli bir kripto para biriminin, güç işlemlerine ve ağ işlemlerine iki tür token kullandığı ilk kez değil. VeChain lehine çalışacak ya da olmayacak, bu zamanda tahmin etmek çok zor.

Şu an için, VET ve THOR arasında ayrım yapmak basit. Bir masternode veya bahis paraları çalıştırmak için VET gerekir. Bunu başarılı bir şekilde yapan kullanıcıları bir teşvik olarak THOR ile ödüllendirecek. Bir X düğümünde 100 VET tutan herkes, mevcut hesaplamalara dayalı olarak yılda 1 6 THOR kazanacak ve bu da aylık 0,002 dolar gelir elde edecek. Bu özel altcoin’e daha fazla ilgi gösterebilecek ilginç bir gelişme.

Nulltx

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin