in ,

VeChain, yeni ağını başlattı! VET, PoA 2.0 güncellemesi yakında

VeChain, Sync 2 ile dApp'ta bir ilki gerçekleştirmek istiyor
VeChain, Sync 2 ile dApp'ta bir ilki gerçekleştirmek istiyor

Kripto Para Haber – VeChain, yeni ağının uygulamaya başlaması, VeChainThor PoA 2.0’ın ana ağ üzerinde başarılı bir şekilde uygulanmasına olanak sağlaması bekleniyor. Yeni ağ ile birlikte VeChain blockchaini daha güvenli, ölçeklenebilir ve mutlak kesinlik sunmasına yardımcı olacak.

Son yıllarda VeChain, müşterilerine blockchain tabanlı kurumsal çözümler sunma konusunda liderlik ediyor. Vechain PoA 2.0’ın uygulanmasıyla, halka açık blochchain ağının küresel olarak benimsenmesini amaçlıyor.


PoA 2.0, SURFACE olarak adlandırılıyor. Yeni güncelleme güvenli, kullanıma göre uygulanabilir ve çatalsız zincir uzatma imkanı tanıyor.

Bu yeni fikir birliği mekanizması, zayıflıkları ortadan kaldırmak için oluşturuldu. Yeni mekanizma iki konuda fayda etmesi beleniyor. Bunlar; Nakamoto Uzlaşması ve Bizans Hata Toleransı (BFT).

Bu yeni mekanizma ile VeChainThor blockchaini, veri kesinliğini sağlayabilir ve verimliliğini en üst seviyelere çıkarabilir. Bunun anlamı ise, başka blockchain platformlarında yüksek seviyede veri güvenliği olabilecek ve yüksek hacim kullanımı bulunabilir.

VeChain PoA 2.0 güncellemesinin üç ana bileşeni var:

  • VRF tabanlı rastgelelik kaynağı,
  • Komite tabanlı bir blok üretim süreci ve,
  • Pasif blok kesinlik doğrulama süreci.

Mekanizmanın uygulanması iki VIP ile gerçekleşecek; VIP-193 ve VIP-200. VIP193’ün uygulanması iki bileşene uygulanacak. Öte yandan VIP-200, son bileşen için kullanılacak.

VeChain PoA 2.0’ın, en önemli özellikleri neler?

VeChainThor PoA 2.0’ın uygulanmasının arkasındaki temel amaç, kurumsal müşterilerin güvenliğini arttırmak. Böylece, Vechain blockchaini geniş çapta benimsenmesinin önünü açıyor. VeChain PoA 2.0’ın üç bileşenini ayrıntılı olarak anlatacak olursak.

VRF tabanlı kaynağı, programın tarafsızlığını dengeliyor. Böylece VeChain kullanıcıları için en üst düzeyde güvenlikleri olacak. Ayrıca, rakiplerin lider seçim sürecini manipüle etmesini de önleyecektir.

Diğer bileşen olan komite onaylı blok üretimi ise çatallanma ihtimalini mümkün olan en düşük seviyeye düşürmeye olanak sağlayacak. Onay gecikmesini azaltacak ve verimi arttıracak.

Son bileşen olan Blok kesinliği mekanizması, tutarlılıkla performans sağlamaya yardımcı olacak. Böylece, PoA 2.0’ın uygulanması, düşük gecikme gerçekleşecek. Daha sonra, daha uzun bir süre için sonuçlandırılacak.

Yeni tanıtılan genel test ağının yeni işlevini test etmek için kullanıcılar, VeChain çekirdek geliştirici ekibi tarafından oluşturulan uygulama üzerinden kullanabilecek. Yazım sırasında, Vechian (VET) fiyatı bugün %9,21 arttı ve 4.3 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0.06729 dolardan işlem görüyor.

VeChain, son zamanlarda bazı önemli girişimler gerçekleştirdi. Pandemi sürecinde eNFT aşı sertifikaları vermek üzere San Marino Cumhuriyeti işbirliği yaptı. VeChain ayrıca Amazon, eBay ve diğer e-ticaret platformlarında VET token ödemesini kolaylaştırmak için Shopping.io ile ortaklık kurdu.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum’da yön yeniden yukarı, kritik seviye 2.050 dolar

Ethereum’da yön yeniden yukarı, kritik seviye 2.050 dolar

Stellar Foundation MoneyGram‘ı bünyesine katmak için girişimde bulundu mu?

Stellar Foundation MoneyGram‘ı bünyesine katmak için girişimde bulundu mu?