in ,

Uzmanlara göre Bitcoin bu seviyede tutunursa 10 bin doları kırabilir!

Uzmanlara göre Bitcoin bu seviyede tutunursa 10 bin doları kırabilir!
Uzmanlara göre Bitcoin bu seviyede tutunursa 10 bin doları kırabilir!

Bitcoin boğaları aylardır 10.000 doları kırmak için savaşıyor. Beş haneli bu kritik seviyeyi birkaç kez test etmesine karşın reddedilen kripto parada ayılar her seferinde güçlü kalmayı bildi. Son olarak 6 gün önce boğalar tekrar 9.950 dolara hamle yaptı ve 10 bin dolar kırmaya çalıştı. Ancak yine de hamle yeterince güçlü değildi.

BTC şu anda günlük grafikte artan bir kanalın içinde ve yükseliş trendini kaybetti. Bazı uzmanlara göre boğalar, kanalın içinde kalmak ve 10 bin dolar seviyesini kırma şansına sahip olmak istiyorlarsa bugün 9.000 doları tutmak zorunda.

9.000 doların altındaki bir kırılma, kanalın ve günlük 26 dönemlik EMA’nın kırılmasını temsil eder. Ayılar bu kopma meydana gelirse tam kontrole sahip olacaklar ancak bir fakeout olasılığı oldukça mümkün. Geçen ay ayılar ve boğalar için birkaç fakeout gördük. Dolayısıyla tekrar kolayca gerçekleşebilir.

Bitcoin 10.000 doları kırarsa gözünü 20.000 dolara dikecek

Bitcoin sonunda 10.000 doların üzerinde güçlü bir şekilde tutunabilirse boğalar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara göz dikmeye başlayacak. 10 bin doların üzerindeki dirençler hayli zayıf ve boğalar hepsinden kurtulmak için çok fazla ivme kazanabilir. Haftalık grafik haftalık yükseliş trendine kayacak ve aylık grafik buna yakın olacak.

Haftalık grafik şu anda yükselişte ancak 10.500 doların altında kalındığı sürece trend için yükseliş yönünden söz edemeyiz. 12 ve 26-EMA’lar yükselişe geçti ve MACD de 4 haftadır yükselişte. Hacim son 3 haftada artsa da haftanın kapanması için hâlâ 2 gün olmasına rağmen bu hafta düşüşte gibi görünüyor.

Uzmanlara göre genel olarak Bitcoin için uzun vadeli görünüm harika ama 10,000 dolarda bir belirsizlik var gibi görünüyor. Önümüzdeki birkaç hafta, Bitcoin’in uzun vadede yükselişe devam edip etmeyeceğini veya tekrar 3.700 dolar düşüp düşmeyeceğini belirleyecek.

zycrypto

Ünlü CEO Bitcoin tahminiyle heyecanlandırdı: “Rekor yolundayız!”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Reddit kurucusundan heyecanlandıran Bitcoin tahmini: “Yaz geliyor!”

Reddit kurucusundan heyecanlandıran Bitcoin tahmini: “Yaz geliyor!”

70 milyon dolarlık Tether transferi! Bitcoin için yükseliş sinyali mi?

70 milyon dolarlık Tether transferi! Bitcoin için yükseliş sinyali mi?