in , ,

Uzmanlar aniden fikir değiştirdi: Bitcoin almak için iyi bir zaman mı?

Bir analiste göre Bitcoin için gidişat kötüleşecek: BTC hangi seviyeye düşecek?
Uzmanlar aniden fikir değiştirdi: Bitcoin almak için iyi bir zaman mı?

Kripto para piyasasında oynaklık her daim beklenen bir şey. Fiyatların yanı sıra topluluğun fikirleri ve duyguları da hızla değişkenlik gösterebiliyor. Geride kalan birkaç günde Bitcoin ile birlikte tüm kripto para piyasası ciddi bir çöküş yaşadı. Daha önce boğa yönlü tahminlerde bulunan analistler birdenbire tamamen ayı moduna geçti.

Daha birkaç hafta önce, Bitcoin heyecanla beklenen 10.000 dolar seviyesiyle flört ediyordu. Bununla birlikte koronavirüs salgını, kripto para birimleri dahil tüm finansal piyasalar üzerinde olumsuz etki yarattı.


Kripto para uzmanları birdenbire fikir değiştirdi

“Bir daha asla Bitcoin fiyatının 10.000 doların altına düşeceğine tanık olmayacağımızı” iddia eden çoğu kripto para yorumcusu, aniden bakışını değiştirdi ve şimdi başka bir önemli düşüş öngörüyorlar.

Bu görüşlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

https://twitter.com/TheCryptoDog/status/1238757687137112065

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1238678794791239680

 

Bitcoin kurumsal yatırımcıların güvenini kaybetmiş olabilir

Let’s Talk Bitcoin podcast’inin sunucusu Andreas Antonopoulos, kimin ve niçin satış yapacağına dair çarpıcı bir bakış açısı getirdi. Kurumsal yatırımcıların şiddetli fiyat gelişmelerini ele almaya hazır olmadıklarına ve nihayetinde sektörü terk ettiklerine dikkat çekti.

Kripto para piyasası merkezsiz bir yapıya sahip ve düzenlemeden yoksun olduğundan, günde %30’un üzerinde önemli düşüşler de bu piyasanın doğasına ait bir durum. Aynı şey, düzenleyicilerin daha büyük fiyat düşüşleri korkusuyla ticareti hızlı bir şekilde durdurabilecekleri geleneksel finansal piyasalar için söylenemez.

Yorumcuların ve analistlerin çoğu eğilimi takip ediyor. Fiyatlar yükseldiğinde, tahminleri de terse dönüyor. Bu kişilerin büyük çoğunluğu dinleyicilerini duymak istedikleri şeylerle veya şu anda trend olanlarla besliyor. Çoğunluğa karşı popüler olmayan bir görüşü ifade etmek zor.

Bu bağlamda, sadece şimdi değil, iki ay önce de yukarıdaki tahminde bulunan Antonopoulos’tan bahsedebiliriz.

Aralık 2017’de, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ulaştığında, topluluğun neredeyse tamamı 32 bin, 50 bin, 100 bin ve daha fazlasını konuşuyordu. 2018’de 3 bin doları tahmin eden kişi sayısı ise bir elin parmaklarını geçmiyor.

BTC yatırımcıları, gürültüye kulak asmamalı

Şu anda olan şey esasında oldukça sıradan: Bitcoin 8.000 doların altına düşmeden önce, genel his oldukça yükseldi ve kimse BTC’nin yakın gelecekte 3.600 doları göreceğini düşünmüyordu. Ancak şimdi, Korku ve Açgözlülük Endeksi “aşırı korkuya” gömüldü. Çünkü topluluğun çoğu Bitcoin fiyatının 9 bin dolara çıkmaktansa 1.800 dolara inmesine daha mümkün gözle bakıyor.

Yine de, hiç kimsenin kristal bir küresi yok ve %100 doğru tahminlerde bulunamaz. Unutmamak gerekir ki Bitcoin 11 yıllık kısa hayatında ilk büyük finansal krizle karşı karşıya.

Yatırımcılar bu manada her kafadan çıkan seslere, yani gürültüye kulak asmamalı; konu hakkındaki kendi görüşlerine odaklanmaya çalışmalı. Çoğu yorumcunun inandığı veya söylediklerine rağmen Bitcoin her an her yönü seçebilir. Duygularınızı ikinci plana atmalı ve yatırım stratejinize başka seslerin müdahil olmasını engellemelisiniz.

cryptopotato

Türk araştırmacı Abdullah Çiftçi’den çok dikkat çeken koronavirüs ve kripto para iddiaları!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm zamanlar zirvesine pek de yakın olmamasına karşın, Tone Vays Bitcoin için yeni zirvenin pek de uzak olmadığını iddia ediyor.

Bitcoin 6 bin doları kıramadı: Uzman analistten BTC yatırımcılarına uyarı!

Bitcoin yatırımcıları buraya: BTC hâlâ güvenli bir liman mı?

Bitcoin yatırımcıları buraya: BTC hâlâ güvenli bir liman mı?