in

Uzman dijital varlık yöneticisi: “Bitcoin yakında ‘dik’ yükselecek!”

Uzman dijital varlık yöneticisi: "Bitcoin yakında 'dik' yükselecek!"
Uzman dijital varlık yöneticisi: "Bitcoin yakında 'dik' yükselecek!"

11 Mayıs’ta gerçekleşen halving olayından sonra Bitcoin madencilerinin geliri bir gecede hayli azaldı. Blok başına elde edilen ödül 12,5’ten 6,25 BTC’ye düştü. Gelirdeki düşüş sebebiyle pek çok madenci kepenk indirirken ağdaki hash oranı da düştü.

Konu hakkında görüşlerini paylaşan dijital varlık yöneticisi Charles Edwards, aşağıdaki çizelgeyi paylaşarak bu eğilimi gösterdi. Hash oranı, halving’den bu yana kritik bir düşüş gösterdi.


Bu kısa vadeli bir düşüş işareti olsa da Edwards, önümüzdeki haftalarda BTC fiyatının çok dik bir şekilde artabileceğine inanıyor. Düşen Bitcoin hash oranı tarihsel olarak kripto para piyasasında “kapitülasyon” ile çakıştı.

Hash oranının 2018’in sonlarında düşmeye başlamasından kısa bir süre sonra, Bitcoin sadece haftalarda 6.000 dolardan 3.150 dolara gerilemişti. Geçen yılın sonlarında ise benzer bir eğilim kripto paranın fiyatını 8.000 dolardan 6.000 dolara indirmişti.

Edwards: “Bitcoin dik yükselecek.”

Teori, madenciler kârsız hale geldiğinde makinelerini kapatarak nakit akışlarını ve kârlılığı korumak için Bitcoin satması üzerine gelişiyor. Sonuç olarak bu satışlar BTC’yi düşürüyor. Fakat Edwards bunun bir yükseliş piyasası başlatacağına inanıyor.

Bu teslimiyet, 2012 ve 2016 halving’de gerçekleşen teslimiyetlerle neredeyse aynı (hepsi halving’den sonraki 21 gün içinde gerçekleşti).

Dijital varlık yatırımcısı bir fiyat tahmini vermedi ancak geçen yılın sonlarında aşağıdaki tabloyu paylaşmıştı. Tabloda Bitcoin’in hash oranı her yükselişe geçtiğinde parabolik rallilerin başladığı görülüyor.

bitcoinist

Bitcoin almak için iyi bir zaman mı? Ünlü ekonomi yazarı açıkladı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum 2.0 Staking Sözleşmeleri yükselmeye devam ediyor

Ethereum 2.0 lansman tarihi tekrar ertelenebilir

Malezya'dan Binance şoku: Borsanın ülkede faaliyet göstermesi yasaklandı

Binance, Ethereum ve Ripple için opsiyon sözleşmeleri başlattı