in ,

Uzman analist tarih verdi: “Bitcoin 2 bin dolar oynayabilir!”

Tanınmış analistten Bitcoin ve XRP için korkutan senaryo! “Dördüncü çeyrek sıkıntılı geçecek”
Bitcoin kârlı bir yatırım mı? Dikkat çekici bir veri ortaya çıktı

Bu haftanın başında görülen benzeri görülmemiş çöküş sonrasında Bitcoin, 5 bin dolar seviyesinde çıkmaza girdi. Analistler ise bu konsolidasyon döneminin yarın hisse senedi piyasalarının açılmasıyla birlikte biteceğini düşünüyor.

Yeni haftada 2 bin doların üstünde hareketlenme görülebilir

Uzman bir analist, söz konusu hareketlenmenin ne yönde olacağı konusunda pek emin olmasa da yeni haftayla birlikte BTC’nin 2.000 dolardan fazla hareket edeceği görüşünde.


Bu haberin yazıldığı esnada Bitcoin, 5 bin 380 dolardan işlem görüyor. BTC geride bırakmak üzere olduğumuz haftada 3.500 dolar seviyelerine dek düşmüştü. Birkaç gündür süren yatay seyir, boğaların ve ayıların bir çıkmaza girdiğine işaret ediyor.

ABD hisse senetleri cuma günü öğleden sonra yoğun bir toparlanma görmesine rağmen, bunun sadece basit bir sıçrama mı yoksa önümüzdeki günlerde daha da ivme kazanacak sürdürülebilir bir hareket mi olduğu hâlâ belirsizliğini koruyor.

Popüler kripto analisti Big Chonis, yaptığı son paylaşımlardan birinde Bitcoin’in küresel piyasalarla korelasyonundan bahsetti ve BTC için “takip ediyor, lider değil” ifadesini kullandı.

“Bitcoin yarın TSİ 16.30’dan itibaren takip edilmeli.”

BTC, yarın borsaların açılmasını bekliyor, saat 9.30’da (TSİ 16.30). Bitcoin takip ediyor, lider değil.

“BTC 2 bin dolar yükselebilir veya düşebilir.”

Başka bir popüler kripto analisti DonAlt ise son paylaşımlarından birinde, BTC için şu an tarafsız olduğunu ve kripto paranın her an 2.000 doların üzerinde hareketlenebileceğine inandığını açıkladı.

BTC güncellemesi: Konumumu yeniden koruma altına aldım, tekrar düzdeyim. Pozisyonda neredeyse %20 kâr elde ettim. Şikayet etmeyeeceğim. BTC bir anda 2 bin dolar pompalayabilir veya 2 bin dolar kaybedebilir. Hangisinin gerçekleşeceğini görmek için pozisyonda beklemek istemiyorum. Bunun yerine aylık kapanış civarında giriş arayacağım.

Küresel piyasaların Bitcoin üzerindeki etkisinin ve bu ikili arasında paralel seyrin sürüp sürmeyeceği belirsiz. Yatırımcıların bu çerçevede söz konusu ilişkiyi dikkatle izlemesi gerekiyor. Yarın TSİ 16.30’dan sonra bu ilişkiyle alakalı daha fazla fikir sahibi olabileceğiz.

newsbtc

Uzman görüşleri ve analiz: Bitcoin bu çöküşten kalkabilecek mi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rapor: 2011'den beri çalınan kripto para miktarı açıklandı

Android kullanıcıları dikkat: Koronavirüs dolandırıcıları ortaya çıktı!

Kripto para piyasası 1 milyar doların üzerinde

Önde gelen trader’dan Bitcoin yatırımcılarına kritik uyarı: “Dibi henüz görmedik!”