in ,

Uzak doğu ülkesi kripto düzenlemelerinde yeni bir kapı açıyor

Uzak doğu ülkesi kripto düzenlemelerinde yeni bir kapı açıyor
Uzak doğu ülkesi kripto düzenlemelerinde yeni bir kapı açıyor

Tayland yeni bir kripto düzenlemesi getirdi. Borsalarda hesap açmak isteyen kullanıcıların fiziksel olarak mevcut olması gerekecek.

Tayland için bir düzenleyici olan Kara Para Aklamayı Önleme Ofisi, yerel kripto borsalarının müşteri ayrıntılarını doğrulamada daha sıkı hale gelmesi gerektiğini belirtti. Borsalar, bir hesap sahibinin fiziksel olarak bulunmasını gerektiren bir çip makinesi kullanmak zorunda kalacak. Bangkok’taki bir gönderiye göre, yeni KYC yasası Eylül ayında yürürlüğe girecek.


Tayland’ın kripto yasaları

Mevcut Tayland kripto pazarı, müşterilerin hesaplarını çevrimiçi olarak açmalarını gerektiriyor. Bu borsaların hesapları onaylaması için, müşterilerin Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve müşterinizi tanı (KYC) sürecine uygun olarak gönderdiği belgeleri kullanırlar.

Müşteriler tarafından sunulan belgelerin de ilgili makamlarca onaylanması gerekmektedir. Onay, belgelerin gerçekliğine ve bir müşterinin kripto ticaretinin yasal olduğu bir bölgede yaşayıp yaşamadığına bağlıdır.

Satang Corp’un kurucu ortağı ve yöneticisi Poramin Insom’a göre, kripto borsalarının kara para aklama ile mücadele yasalarına uygun olarak 58.000 $ ‘dan fazla değerde işlem bildirmesi gerekiyor.

Kara para aklamayı önleme yasası 1999’da kabul edildi ve finans sektöründe faaliyet gösteren firmaların tüm şüpheli işlemleri rapor etmesini zorunlu kıldı. Firmaların ayrıca tüm işlemleri belgelendirmesi ve kayıtları beş ila on yıl süreyle saklaması gerekir.

Kanunlar aynı zamanda altın ticaretini de etkiliyor, çünkü müşteriler nakit olarak 100000 baht’ın üzerinde altın satın alırken kimlik kartlarını göstermek zorunda kalacaklar. Bununla birlikte, ülkedeki çoğu altın dükkanı, müşteri kimliklerini doğrulayan çipli makineler kullanıyor. 2 milyon baht’tan fazla değere sahip işlemlerin, herhangi bir şüpheli etkinliğin yanı sıra Amlo’ya bildirilmesi gerekir.

Tayland’ın büyüyen kripto pazarı

Tayland’da kripto para ticareti muazzam bir şekilde büyüyor. Yetki alanındaki tüccarlar, Tayland’ın önde gelen kripto borsalarından biri olan Bitkub’un faaliyetlerine devam etmesinden sonra borsalara kayıt oldu.

Bitkub, daha önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan yeni ticaret hesapları açma konusunda bir kısıtlama almıştı. Bu, kripto para birimlerinin yükseliş eğiliminde olduğu bir dönem olan borsa, yılın başında sitede üç kesinti bildirdikten sonra oldu.

Tayland ayrıca bir CBDC’nin geliştirilmesinde önde gelen ülkeler arasında yer almaktadır. Ülke, merkez bankası tarafından düzenlenen dijital para birimi olacak bir dijital bahtı piyasaya sürüyor. Bu gelişme, ülkenin büyümesini sürdürülebilir ve olgun bir kripto ortamı yaratmaya doğru itiyor.

insidebitcoins


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzun vadeli yatırımcılar ellerindeki Bitcoin’i satmak istemiyorlar

Uzun vadeli yatırımcılar ellerindeki Bitcoinleri satma niyetinde değiller