in , ,

Ünlü yöneticilerden Bitcoin ve yasal düzenleme açıklaması

Ünlü yöneticilerden Bitcoin ve yasal düzenleme açıklaması
Ünlü yöneticilerden Bitcoin ve yasal düzenleme açıklaması

Kripto Para Haber – Jay Clayton ve Brent McIntosh, Bitcoin ve kripto para birimlerinin yeni kurallara ihtiyacı olmadığını belirtiyor. Onlara göre alanın büyümesi için sadece düzenleyici netliğe ihtiyaç var.

6 Haziran 2021 tarihinde yayımlanan bir görüş yazısında; eski SEC başkanı Jay Clayton ve eski Hazine Uluslararası İlişkiler müsteşarı Brent McIntosh, mevcut ABD Yönetiminin ABD hukuk sistemini kripto para birimlerini düzenlemeye uygun görmeme tutumunun temelde kusurlu olduğunu savundu.


“Bitcoin için tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok”

Clayton ve McIntosh, ABD çerçevesinin kripto para birimlerini düzenleme “görevine uygun” olmadığını iddia eden mevcut ABD Hazine Bakanı (ve önde gelen Bitcoin şüphecisi) Janet Yellen’in argümanlarını çürütmeye çalıştı. Ayrıca kripto para piyasalarının dolandırıcılık veya manipülasyona karşı hiçbir koruması olmadığını söyleyen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun şu anki Başkanı Gary Gensler’in düşüncesinin yanlış olduğunu da vurguladı.

Düzenleyici uzmanlara göre konunun asıl ağırlık verilmesi gereken kısmı yasalara doğru yorumu uygulamak şeklinde. Clayton ve McIntosh, ABD yasal çerçevesinin kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri kapsayacak şekilde zaten gerekli tüm unsurlara sahip olduğunu ve tekerleği yeniden icat etmeye veya sektörü aşırı düzenlemeye gerek olmadığını söyledi.

Düzenleyiciler ne yapmalı?

Onlara göre en uygun yaklaşım 3 temel konuya odaklanıyor:

İlk olarak düzenleyiciler, görüşlerdeki çatışmaları veya kanundaki boşlukları önlemek için yetkilerinin sınırlarını çizmeye odaklanmalıdır. Bu adım, tüm sektöre ve kripto topluluğuna fayda sağlayacak verimlilik ve yasal netlik sağlayacaktır.

İkinci olarak, bir token veya kripto para işinin ülkede faaliyet göstermesi, riskleri en aza indirmesi ve yeni işletmeleri teşvik etmesi için kesin gereksinimlere sahip olmaları gerekir.

Üçüncüsü, Biden yönetimi, CBDC’ler ve stablecoin’ler konusunda hangi yaklaşımın benimseneceğine karar vermelidir. Bu alternatiflerin değer aktarımı ve ödeme yapmak için daha verimli olduğu kanıtlanırsa, dijital bir doları başlatmaya veya stablecoin’ler gibi dijital ödeme araçlarını artırmaya yönelik çabaların nereye yönlendirileceğine net bir şekilde odaklanılmalıdır.

Bu haber ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FBI Kuzey Koreli hackerlarla irtibatlı Bitcoin hesaplarına el koydu!

FBI’dan Colonial Pipeline olayıyla ilgili önemli Bitcoin adımı geldi!

ABD’nin ünlü buz hokeyi kulübünden kripto para adımı