in ,

Ünlü yatırımcı Ray Dalio, düzenleyicilerin Bitcoin için tehlikeli olabileceğini düşünüyor

Ünlü yatırımcı Ray Dalio, düzenleyicilerin Bitcoin için tehlikeli olabileceğini düşünüyor
Ünlü yatırımcı Ray Dalio, düzenleyicilerin Bitcoin için tehlikeli olabileceğini düşünüyor

Kripto Para Haber – Milyarder yatırımcı ve Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio, Bitcoin yatırımını güncelledi. Dalio ilk zamanlar BTC’ye şüpheyle yaklaştı, ancak özellikleri ve mevcut enflasyonist makro ekonomik görünümü nedeniyle sonunda kripto paraya karşı görüşleri değişti.

CNBC’den Squawk Box ile yaptığı röportajda Dalio, portföy çeşitlendirmesinden bahsetti ve yatırımcıların kârlarını nakit tutmanın tehlikeleri konusunda uyarıda bulundu. Dalio, Bitcoin ve diğer varlıkların değerini bir değer deposu olarak kabul ettiğini vurguladı.


Bitcoin savunucusunun daha önce bildirdiği gibi efsanevi yatırımcının, BTC’de bir pozisyonu olduğunu ortaya çıktı. Dalio, enflasyon ve bunun parasal genişleme ve artan borçtan kaynaklanan küresel ekonomi üzerindeki sonuçlarından en az etkilenmek için yaptığını söylüyor.

Bu bağlamda, nakit para, negatif getiri üreten bir varlık haline gelirken, Bitcoin, başlangıcından bu yana kanıtladığı gibi diğer varlıkların çoğundan daha iyi performans gösterme kapasitesi için daha cazip geliyor.

Efsanevi yatırımcı Dalio: “Nakitte kalmak ölü bir yatırım”

Bu anlamda efsanevi yatırımcı, nakit ve geleneksel finansal varlıklara yönelik tüm alternatiflerin “değerli bir değerlendirme” olduğunu söyledi. Daha sonra Dalio, BTC’yi bir “olasılık” olarak sınıflandırdı.

Dalio, portföyündeki altın ve diğer varlıklar konusunda hâlâ olumlu görüşe sahip. Ancak Bridgewater kurucusu, düzenleyicilerin baskıyı sürdürmeye devam ederse Bitcoin’i durdurabileceğini de düşünüyor. Bitcoin’i bu zamanlara getirmek inanılmaz bir başarı. Bence günün sonunda eğer gerçekten başarılıysa, onu öldürmeye çalışacaklar.

Hükümetler Bitcoin için tehdit mi?

Dalio, yakın zamanda El Salvador’da olduğu gibi, BTC’nin hükümet düzeyinde benimsenme olasılığıyla karşı karşıya kaldığında bu fikri reddetti. Orta Amerika ülkesinin Hindistan ve Çin’in Bitcoin’e karşı eylemini dengelemek için yeterli baskının oluşmadığını düşünüyor.

Asya devleri, BTC ve kripto paralar ile ilgili tüm ticari faaliyetleri yasaklamaya çalışan bir yasa çıkardı. Çin, kripto paraların yıllık açılışına iten yeni bir satışa götüren tüm BTC madencilik sektörünü yasaklayacak kadar ileri gitti.

Dalio şunları söyledi:

El Salvador Bitcoin’i tanıdı ve Hindistan ve Çin baskısından da kurtulsa da Amerika Birleşik Devletleri bunu nasıl düzenleyeceği hakkında konuşuyor. Yine de kontrolü elde edilebilir.

Efsanevi yatırımcılar, kripto para biriminin “gerçek bir değere” sahip olmadığına ve tarihsel olarak büyük değer kazanan ancak sonunda sıfıra düşen diğer varlıklara kıyasla olduğuna inanıyorlar. Örneğin, Hollanda’daki laleler.

Bu şekilde Dalio’nun sözleri çelişkili bulunuyor. Bitcoin’in temel bir değere sahip olduğunu reddederken, portföyünde hâlâ kripto yatırımı var. Yazar ve BTC boğası Preston Pysh, efsanevi yatırımcının BTC ile ilgili yorumları hakkında şunları söyledi:

Ray Dalio’nun Çin ile derin ilişkisi, hükümetlerin neden BTC’yi kapatabileceğini önerdiğini anlaşılır kılıyor. Bence çoğu ülkenin dolar hakimiyetinden uzaklaşması gereken teşviği anlamıyor

Yazım sırasında BTC, günlük grafikte %3,4 karla 48.224 dolardan işlem görüyor.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogecoin rakibi Shiba Inu, Binance.US'ta işlem yapmaya başladı

Dogecoin rakibi Shiba Inu, Binance.US’ta işlem yapmaya başladı

Ethereum grafiğinde kritik bölgeye yaklaşılıyor! Sert yükseliş mi geliyor? Detaylı analiz

Ethereum grafiğinde kritik bölgeye yaklaşılıyor! Sert yükseliş mi geliyor? Detaylı analiz