in ,

Ünlü fon yöneticisinden bomba kripto para tahmini: 40 kat artış kapıda!

Bitcoin SV ve NEM fiyat analizi: BSV ve SEM teknik görünümü
Bitcoin SV ve NEM fiyat analizi: BSV ve SEM teknik görünümü

Bitcoin ve diğer önde gelen kripto para birimleri, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden uzakta işlem görüyor. BTC tüm zamanların en yüksek seviyesinin %50’sinden daha düşükken Ethereum yaklaşık %85 geriside. Çoğu altcoin, iki liderden bile daha kötü performanslar kaydediyor.

Kripto para piyasası 40 kat yükselecek iddiası

Kripto merkezli fon Blocktown Capital’in yönetici ortağı Joseph Todaro’ya göre, kripto pazarının kapitalizasyonu bir sonraki döngüde 10 trilyon doların üzerine çıkabilir. Bunun için gereken şey ise perakende paranın geri akmaya başlaması.


Mevcut kripto para hacminin 270 milyar dolar civarında olduğu düşünüldüğünde, 10 trilyon dolara ulaşmak için yaklaşık yüzde 4.000 yükselmesi gerekiyor.

Blockforce Capital Genel Müdürü Eric Ervin 9 Haziran’da aşağıdaki grafiği paylaşarak S&P 500’ün toplam piyasa değerinin 27,8 trilyon dolar olduğunu gösterdi.

10 trilyon dolar ile kripto para pazarı; Apple, Microsoft, Facebook ve Amazon dahil olmak üzere dünyanın en değerli şirketlerinden bazılarının mevcut değerinin üçte birinden biraz fazlası olacak.

10 trilyon dolar, 2019’daki ABD ulusal GSYİH’sinin yaklaşık %50’si veya küresel GSYİH’nin yaklaşık %10-12’sine denk geliyor.

Bununla birlikte kripto para piyasasının 10 trilyon dolara ulaşması, Bitcoin borsalarına 10 trilyon dolarlık para yatırıldığı anlamına gelmeyebilir. Fiat amplifikatörü olarak bilinen şeyden dolayı, satın alınan 1 dolarlık Bitcoin’in piyasa değerini 1 dolardan fazla artırabileceği anlamına geliyor. 10 trilyon dolarlık bir endüstrinin elde edilmesi bu yüzden beklendiği kadar zor olmayabilir.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD’li milletvekili Bitcoin ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

ABD’li milletvekili Bitcoin ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu

Koronavirüs sürecinde en iyi yatırım aracı hangisi oldu? “Pomp” açıkladı

Koronavirüs sürecinde en iyi yatırım aracı hangisi oldu? “Pomp” açıkladı