in ,

Ünlü finans simasından kripto para birimlerine dair dikkat çeken ifadeler

Ünlü finans simasından kripto para birimlerine dair dikkat çeken ifadeler

Brezilya Bankacılık Federasyonu Başkanı Murilo Portugal, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin gerçek para birimleri olmadığını savundu.

“Kripto para birimleri, bir para biriminin hiçbir işlevine sahip değil.”

Finans dünyasında dijital devrimin etkisiyle ilgili bir tartışma esnasında konuşan Brezilya Bankacılık Federasyonu Başkanı Murilo Portugal, kripto paraların gerçek para birimleri olmadığını belirtti. Portugal, kripto paraların, paranın geleneksel işlevlerinden hiçbirini yerine getirmediğini savundu.

Kripto paraların volatiliteleri çok yüksek olduğu için bir ödeme aracı veya bir değer deposu olarak hizmet etmediğini söyleyen Portugal, kripto paraların bir para biriminin klasik işlevlerinden hiçbirini yerine getirmediğini de kaydetti. Brezilya Cumhurbaşkanı, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun icra direktörü olarak görev yapmıştı.

Pek çok isim Portugal ile aynı görüşte

Brezilya Bankacılık Federasyonu Başkanı, kripto paraların gerçek kullanımı olmadığını ve gerçek para birimleri olarak kabul edilemeyeceğini düşünen tek kişi değil. Eski Avrupa Merkez Bankası Genel Müdürü Aurel Schubert, Bitcoin’in geleceğinin olmadığını ve er ya da geç “İllüzyon Müzesi’nde” sergileneceğini söyledi.

Bir sonraki Bank of England Başkanı Andrew Bailey ise Bitcoin’in insanların tahmin ettiği kadar popüler olmadığını da belirtti.

coinnounce

ABD’den Nicolas Maduro hakkında suç duyurusu: “Kripto para kullanarak ağır suçlar işlediler.”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Güney Kore’nin en büyük bankası kripto para sektörüne giriyor!

Güney Kore’nin en büyük bankası kripto para sektörüne giriyor!

27 Mart Stellar analizi: XLM, BTC ile birlikte hareket ediyor

27 Mart Stellar analizi: XLM, BTC ile birlikte hareket ediyor