in ,

Ünlü analiste göre herkes yanılıyor: Bitcoin geri çekilecek

Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?
Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?

Bitcoin, 2020’ye kuşkusuz çok kuvvetli girdi. Üst üste fiyat artışlarıyla 10 bin doların kapısına dayanan BTC için pek çok kişi yükselişin daha da süreceğini düşünüyor. Ancak bir analist kripto para biriminin geri çekileceğini düşünüyor.

Bitcoin geri çekilebilir

Opsiyon trader’ı Dyme, Bitcoin’in bir düşüş kurulumuna girdiğini ve önümüzdeki ticaret seanslarında derin bir geri çekilmenin görüleceğini iddia etti. Trader’a üç negatif gösterge söz konusu: Onlar Rising Wedge, Bearish Divergence ve Overleveraged Longs

Bu göstergelerden her biri, tipik olarak gelişen bir varlıkta fiyat düşüşüne yol açar. Örneğin Rising Wedge oluşumunda herhangi bir varlık yükselişe geçer, yüksek noktalarda yeni destek/direnç seviyeleri yaratır ve konik bir desen oluşturur. Ancak şemanın zirvesine ulaştığında aşağı doğru kopar.

On yıllık varlığında, Bitcoin birkaç kez Rising Wedge oluşumu gördü.

Benzer şekilde Bearish Divergence de boğa piyasasında potansiyel bir tersine dönme öngörüyor. Formasyon, bir varlık en yüksek seviyelere ulaştığında gerçekleşir ancak momentum göstergesi (Göreceli Güç Endeksi gibi) düşüşü gösterir.

Bitcoin’in günlük grafiğinde, RSI üstleri neredeyse eşitlenmişken, sadece bir ıraksama ipucu var. Bununla birlikte daha düşük zaman aralıklarında momentum göstergesi, potansiyel trendin tersine çevrilmesi tanımına uyuyor.

newsbtc


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

27 Mayıs Ethereum analizi: ETH bu seviyeyi kırarsa hedef 250 dolar!

Ethereum için kritik gösterge açığa çıktı: Son görüldüğünde 4 kat artmıştı!

Binance yönünü Hindistan ve Endonezya’ya çevirdi: 1,5 milyar kişilik potansiyel

Binance Cloud için geri sayım başladı