in ,

Ünlü analist: “XRP fiyatı uçuşa geçmek üzere!”

Ünlü analist: “XRP fiyatı uçuşa geçmek üzere!”
Ünlü analist: “XRP fiyatı uçuşa geçmek üzere!”

TradingShot isimli tanınan bir analist, XRP fiyatının “patlamaya” hazır olduğunu iddia etti ve bazı nedenler ortaya koydu.

Analist, bir trendin yolunu takip eden ve momentumunu hesaplayan MACD indikatörünün, Ripple‘ın 1 haftalık grafiğinde yükselişe geçtiğini açıkladı. Trader’a göre bu teknik endeks, Aralık 2014 ile Mart 2017 arasındaki dönemde görülen sırayı aynen takip ediyor gibi görünüyor.


TradingShot, 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamaların bir golden cross oluşturmasını bekliyor. Böyle bir oluşum, potansiyel yükseliş eğilimini doğrulayabilir.

XRP fiyatı gerçekten yükselebilir mi?

Birçok yatırımcı, golden cross’u uzun vadeli bir boğa piyasasını başlatabilecek en güçlü alım sinyallerinden biri olarak görüyor. Bununla birlikte XRP’nin 1 haftalık grafiğindeki 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalar bu yükseliş modelini geliştirmekten uzak görünüyor.

Bu gerçek, parabolik bir ilerleme çağrısı için çok erken olduğu anlamına geliyor. Ancak halihazırda boğa yönlü trendi destekleyen bazı diğer teknik desenler de söz konusu.

Örneğin TD sıralı göstergesi, son zamanlarda aynı zaman dilimi içinde “kırmızı dokuz” şeklinde bir satın alma sinyali sundu. Bu teknik endeks bir ila dört mum çubuk yükselişini veya yeni bir yukarı yönlü geri sayımın başlangıcını öngördü.

Şimdiye kadar, XRP haftada üç ardışık mum çubuğuna yükseldi ancak yükseliş momentumu 0,24 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kapanmasına izin verecek kadar güçlü değildi.

Bu önemli fiyat engeli şu anda 20 haftalık hareketli ortalama ile temsil ediliyor. Temmuz 2019’dan bu yana, 20 haftalık hareketli ortalama XRP’nin fiyatını daha da ileriye taşıyor.

Bu durumda, XRP 50 haftalık hareketli ortalama tarafından sağlanan bir sonraki direnç seviyesini test edebilir.XRP’nin 4 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,30 dolara ulaştıktan beri büyük bir düşüş trendinde olduğunu belirtmek gerek. O zamandan beri daha yüksek bir seviyeye ulaşamayan XRP, düşük seviyeleri test etmeyi sürdürüyor.

Daha dik bir düşüş potansiyeli hâlâ mevcut olduğundan, 7 haftalık hareketli ortalamanın altında bir kırılma, bu teknik analizde sunulan yükseliş görünümünü geçersiz kılabilir.


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EOS ve Uniswap fiyat analizi: EOS ve UNI için sıradaki hamle ne olacak?

Bitcoin 10 bin dolara doğru tırmanırken altcoinler de kazanımlar gösteriyor

Vebitcoin 2020'ye güçlü girdi..001

Vebitcoin 2020 yılına önemli gelişmelerle girdi