Ünlü analist: “Ripple ve XRP’de boğalar, Bitcoin’de ise garip bir şeyler var.”

TRON (TRX), eToro Borsasında listeleniyor
TRON (TRX), eToro Borsasında listeleniyor

Etoro kıdemli analisti Mati Greenspan, Ripple ve XRP’nin geleceğini ve şu anki Bitcoin’in durumunu ele alıyor.

Bitcoin düşüşünün temel bir nedeni yok

Greenspan’ın analizine göre, BTC fiyatlarındaki son düşüşün teknik veya temel bir nedeni yok.

Greenspan CNBC’ye şu açıklamaları yaptı:

Bu hareketle ilgili ilginç olan şey, Pazar öğleden sonra meydana gelen dalgalanmanın tam olarak tersine çevrilmiş görünmesidir. Bu noktada, yılın başından beri kazanılan kazançlar şimdi tersine döndü ve tarafsız bir 2019’a döndük.

Greenspan, XRP’ye gelince, onun yükselişe geçtiğini ve portföyünde önemli miktarda dijital varlık bulunduğunu şu şekilde dile getirdi:

XRP’nin inanılmaz derecede benzersiz bir dijital varlık olduğunu düşünüyorum. Portföyümde bir sürü başka kripto var. Çok çeşitli bir portföyüm var ve burada XRP’nin çok belirgin bir yeri olduğunu söyleyebilirim.

Greenspan, Ripple’ın toplam arzın yaklaşık %60’ına sahip olduğu gerçeği de dahil olmak üzere XRP hakkında bazı genel endişeleri olduğunu şu şekilde dile getirdi:

XRP hakkında çekincelerim var. Bunlar daha önce pek çok insanın internette bahsettiği normal çekinceler. Bunlar Ripple Labs’in XRP’nin büyük bir çoğunluğunu elinde tuttuğu gerçeğini içerir. Bu durum, mutlaka sonsuz bir satış baskısı oluşturmayacak ancak kesinlikle iyi bir şey olmadığını düşünüyorum.

XRP piyasa değeri

Ripple, Swift’i ele geçirirse, bankacılık sistemini ele geçirir

Ayda bir milyar XRP yayınladılar ve sonra kullanılmayan her şeyi aldılar ve onları emanet hesabına geri koydular. Bu, temel olarak, ayda bir milyar XRP’ye kadar satış yapabilecekleri anlamına geliyor; bu, onlar için çok fazla satış baskısı oluşturuyor. Açıkçası, eğer Swift’i ele geçirirse, bankacılık sistemini ele geçirirler. Böylece Büyük bankalar XRP’yi kullanmaya ve rezervlerinde tutmaya başlar, artık XRP servislerini kullanırlar. İş bu aşamaya geldiğinde Ripple’ın elinde XRP tutması önemsiz bir konu haline gelir.

Greenspan, XRP’nin bir güvenlik olup olmadığına gelince, açıkça bir güvenlik olmadığını düşünüyor. Ancak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun vereceği kararın önemli olduğunu şu şekilde söylüyor:

Benim kişisel görüşüm bunun bir güvenlik olmadığı. Bu, basit şekilde anlatacak olursak, kripto varlıklarının sınıflandırmalarına bakıldığında, para birimi, fayda ve güvenlik olmak üzere üç temel sınıflandırma bulunuyor. En iyi anladığım, XRP’nin tamamen yardımcı bir araç olarak sınıflandırılması. Ama tabi ne olur bilmiyorum.

SEC olayları farklı görebilir. Dışarı çıkıp XRP’nin güvenlik olduğunu söyleyebilirler. Eğer öyle yaparlarsa, bu tüm ağ için potansiyel olarak felaket olabilir. Nasıl sonuçlanacağını göreceğiz. SEC’in XRP’nin destekleyici bir rolü üstlendiğini umuyorum çünkü tüm bankacılık sistemi için yapabilecekleri potansiyeli görüyorum.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance