in , ,

Üç başarılı analistten güncel Ethereum tahminleri: ETH nereye gidiyor?

Üç popüler analistten güncel Ethereum tahminleri: ETH nereye gidiyor?
Üç popüler analistten güncel Ethereum tahminleri: ETH nereye gidiyor?

Son dört gündür yatay seyrini sürdüren Ethereum cephesinde işler sakin görünüyor. Düşük volatiliteyle 240 dolar bölgesinde konsolide olan ETH’nin bir sonraki yönü ile alakalı pek çok tahmin yürütülüyor. Karşınızda üç popüler analistten güncel Ethereum tahminleri…

Ethereum cephesinde son bir haftada neler yaşandı?

Bu haftanın ilk günlerinde muazzam bir dalgalanmaya tanıklık eden Ethereum mevcut fiyat seviyesine düşmeden önce 252 doları görmüştü. Piyasanın son derece ilginç bir seyir izlediği 2 Haziran günü 252 dolardan sert düşen ETH 233 dolara dek geriledi. Sonrasındaki yavaş ve kademeli toparlanış kripto parayı 240 dolar seviyesine geri getirdi.


Son birkaç gün içinde görülen fiyat eylemi, yatırımcıların ETH’nin yakın vadeli trendine pek açıklık getiremedi zira alıcıların son zamanlarda gerçekleşen momentumunu ne kadar uzatabileceği konusunda büyük bir belirsizlik var.

Öyle görünüyor ki ETH’nin önümüzdeki günlerde ivmeleneceğini işaret eden birkaç boğa yönlü faktör var.

Günün Ethereum tahminleri

Analist 1: “Yukarı yönlü likidite alıcıların güçlendiğini gösteriyor. Hedef 300 dolar.”

Popüler kripto para trader’ı Crypto Michael, herhangi bir sert çöküş görmeden önce ETH’nin yukarı yönlü likiditesi sebebiyle 300 doları göreceğini iddia etti. Artan likidite alıcılar tarafındaki gücün arttığını gösteriyor.

Teknik açıdan bakıldığında, trader’lar tokenin yakın vadede yukarı yönlü ivmelenmesi için iyi konumlandığına inanıyor. 250 dolarlık seviye reddedilmesine karşın kripto paranın teknik manada güçlü kaldığı görülüyor.

BTC’nin Ethereum’un bir sonraki trendini belirlemesi mümkün olsa da analistler, ETH’nin teknik olarak kendi başına güçlü olduğuna inanıyor.

Analist 2: “Ethereum’un sıradaki hedefi 215 dolar.”

Ethereum’un bir sonraki yükseliş hamlesinden önce 215 dolara düşeceğini iddia eden bir analist ise bu düşüşün “gerekli” olduğu görüşünde. ETH buradan güç alabilecek ve sekecek.

Ethereum genel olarak harika görünüyor. Biraz daha fazla konsolidasyon görmeyi tercih ederim. Bu bağlamda, 215-220 dolar uzun süreler için potansiyel bir bölge. Genel olarak yeşiller olduğu sürece 300 dolarlık potansiyel hedefleri bekliyorum.

Analist 3: “Likidite çok kuvveli. Ayılar kontrolü alamaz.”

Bir başka meşhur analist Byzantine General, kripto para biriminin son zamanlardaki yukarı yönlü likiditesi sebebiyle herhangi bir düşüş eğilimin mümkün görünmediğini açıkladı. Analiste göre bu durum altta yatan bir gücün göstergesi.

Ethereum likiditeyi iki kez tersine çevirdi ve ayılar hâlâ bunu aşağıya çekemedi. Bu bana ETH’nin yükselişe devam edeceği izlenimini veriyor.

Analiste göre ETH üstteki yeşil bölgede tutunabilirse yönünü 300 dolara çevirebilir.

newsbtc

Dudağınız uçuklayacak: Bu yıl dolandırıcıların çaldığı toplam kripto para miktarı açıklandı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merkez bankası dijital para birimleri bankacılık sektörünü nasıl değiştirebilir?

Merkez bankası dijital para birimleri bankacılık sektörünü nasıl değiştirebilir?

1 milyon dolarlık hatalı Tether transferi geri alındı! Peki nasıl?

Bloomberg raporu: “Tether (USDT) yakında Ethereum’un önüne geçecek.”