in ,

Twitter CEO’su Jack Dorsey’den önemli Bitcoin açıklaması

Twitter CEO'su Jack Dorsey'den önemli Bitcoin açıklaması
Twitter CEO'su Jack Dorsey'den önemli Bitcoin açıklaması

Kripto Para Haber – Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın üç ayda bir yapılan kazanç konferans görüşmesi 22 Temmuz’da gerçekleştirildi. Bu konferansta Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin için şirketlerinin geleceğinin büyük bir parçası olması gerektiğini söyledi.

CEO Jack Dorsey Bitcoin hakkında ne söyledi?

Görüşme sırasında Jack Dorsey ile birçok şey tartışıldı. Ancak konuşmasında özellikle güncel olaylar ışığında Bitcoin ve diğer dijital para birimleri hakkında yapılan konuşmalar konferansın merkezine oturmaya başardı. Jack Dorsey şu sözler ile düşüncelerini dile getirdi:


“Bunun (Bitcoin) şirketimizin geleceğimizde büyük bir payı olduğunu düşünüyorum. Özellikle sosyal medyayı merkezileşmekten kurtarmayı ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşündüğümüzde, sahip olunacak para biriminin ötesinde birçok yenilik yaratacağını düşünüyorum. Bu yüzden, önümüze bakmaya ve yatırım yapmaya devam etmemizin Twitter ve Twitter hissedarları için son derece önemli olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin’in gelecekte de önemini koruyacağını belirtti

Dorsey’in en son yaptığı Bitcoin çağrısı, sosyal medya platformu Twitter’ın Bitcoin’i kendi paylarına entegre edebileceği hakkında ilk kez halka açık bir şekilde konuştuğu konferans görüşmesi oldu.


CEO Dorsey, Bitcoin’in en az 2018’den bu yana internetin tek para birimi olmaya zemin hazırladığını ve buna hazır olunabileceğini defalarca savundu. CEO’nun Bitcoin’e en erken inanıp güvenen kişilerden biri olduğu biliniyor.

Ayrıca Dorsey, İnternet’in küresel bir para birimi olsaydı Twitter’ın Tip Jar, Subscription, Commerce, Super Follows ve benzeri bazı ürünleriyle hızlı hareket edebileceğinden dolayı çok fayda elde edilebileceğini vurguladı.

CEO Dorsey konuşmasında, Bitcoin’in önemi ve kitlesel olarak benimsenmesi konusunu oldukça net vurgularla ifade etti.

cryptopotato


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hindistan Merkez Bankası yakın zamanda dijital rupi çıkartabilir

Hindistan Merkez Bankası yakın zamanda dijital rupi çıkartabilir

Bitcoin satın alanlar yanıyor: Yüzde kaçlık kesim zararda?

Bitcoin satın alanlar yanıyor: Yüzde kaçlık kesim zararda?