in ,

Twitter Anketi: “Bitcoin yüzde 90 düşerse elinizde tutmaya devam eder miydiniz?”

Twitter Anketi: “Bitcoin yüzde 90 düşerse elinizde tutmaya devam eder miydiniz?”
Twitter Anketi: “Bitcoin yüzde 90 düşerse elinizde tutmaya devam eder miydiniz?”

Twitter’da düzenlenen ankette BTC’nin mevcut fiyatından çok uzak bir rakam için soru soruldu. Ankete katılanların %65’inden fazlası, varlığın fiyatı %90 düşerse bitcoin tutmaya devam edeceklerini söyledi – Gerçekten öyle mi olacak?

VanEck’in Dijital Varlıklar Stratejisi Direktörü Gabor Gurbacs tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, mevcut bitcoin sahiplerinin yaklaşık %70’i, varlık 3.000 doların altına düşse bile satmayacaklarını söylüyor.


Bitcoin HODLers bu ankete göre düşük fiyatlara aldırmayacak

Bitcoin fiyatının son üç ayda ciddi şekilde düştüğünü söylemek yanlış olmaz. Bu yılın ilk çeyreğinin sonlarında ve ikinci çeyreğin başlarında, kripto paranın zirve fiyatları, neredeyse hergün rekor kırarak geldi. Zirveye ise varlığın şimdiye kadarki en yüksek fiyat çizgisi olan 65.000$’a ulaştığı Nisan ortasında ulaşıldı.

Ancak, Elon Musk tarafından başlatılan ve Çin tarafından yoğunlaşan FUD’nin ardından gelgitler başladı. Asya Süper Gücü’nün eylemleri, BTC madenciliğine yönelik kesin bir yasakla bu sefer daha da güçlüydü.

Sonuç olarak, bitcoin düşmeye başladı ve sonraki üç ayda USD değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti. Bu düşüş, Bitcoin pesimistlerini cesaretlendirdi ve daha fazla düşüş çığırtkanlığını daha yüksek tondan yapmaya başladılar.

Bu nedenle, VanEck’ten Gabor Gurbacs, BTC’nin mevcut fiyat çizgisinden %90 oranında düşüşle 3.000 doların altına düşmesi durumunda sahiplerinin nasıl tepki vereceğini merak etmiş olacak ki  böyle bir soru sordu.

How Would HOLDers Act in a Dump to $3K. Source: Twitter

Anket henüz bitmemiş olsa da, bu satırları yazarken verilen yanıtlar, çoğu insanın dik duracağını ve varlıklarını elinde tutacağını açıkça teyit ediyor.

Yatırımcı psikolojisi çöküş döneminde farklı olabilir

BTC’nin mevcut fiyat etiketinde bir sıfır kaybetmesi gibi bir senaryo şu an için pek olası görünmüyor. Bununla birlikte, varlık geçmişte büyük çöküşler yaşadı, bu nedenle 3.000 doların altına düşmenin imkansız olduğunu söylemek doğru olmaz.

Ve potansiyel olarak bitcoin varlıklarının %90’lık bir düzeltmeden geçtiğini görmek, en azından söylemek gerekirse, ne kadar deneyimli veya piyasada ne kadar süredir bulunursa bulunsun her yatırımcı için zor olur. Sonuçta, yatırım aynı zamanda bir psikoloji ve duygu işidir.

Warren Buffett’in bir zamanlar dediği gibi “Duygularınızı kontrol edemiyorsanız, paranızı da kontrol edemezsiniz.” Bu nedenle, şimdi “evet, böyle bir krizi yaşayabilirim” seçeneğini seçmek, şu anki psikolojiyle kolay olabilir, ancak gerçekten olur, işler önemli ölçüde değişebilir.

Bu yılın Mayıs ayında, BTC zaten hızla geri çekilmeye başladığında, birçok küçük ve yeni yatırımcının varlıklarını aceleyle elden çıkardığını gösteren raporlar ortaya çıktı. Bazıları zararına bile sattı. Bu, %30’luk bir düzeltmeden sonraydı – kripto para 3 kat daha kötü bir geri çekilmeden geçerse ne olabileceğini hayal etmek zor değil.

Aynı zamanda, bu, daha fazla makro yatırımcının büyük porsiyonlar biriktirmesi için kapıları açtı. Bunlardan Michael Saylor ve şirketi MicroStrategy idi. İlginç bir şekilde, son zamanlarda oldukça önemli BTC zulası için HODLing yaklaşımını vurguladı. MicroStrategy CEO’su, bitcoin’in fiyatı ne kadar düşük olursa olsun, kendisinin ve şirketinin BTC varlıklarını satmayacağını söyledi.

Bu haber ilk olarak cryptopotato.com’da yayınlanmıştır.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın en büyük DeFi kredi protokolü ivme kazanıyor, Aave

Aave kurucusu Kulechov: “ETH tabanlı Twitter alternatifi oluşturacağız”

En çevre dostu yüksek sermayeli 4 kripto para ne kadar enerji harcıyor?

En çevre dostu yüksek sermayeli 4 kripto para ne kadar enerji harcıyor?