in ,

Tutarlı bir gösterge Bitcoin için alarm verdi! 2.000 dolar düşebilir

Cosmos ve SushiSwap fiyat analizi: ATOM ve SUSHI için şimdi ne olacak?
Cosmos ve SushiSwap fiyat analizi: ATOM ve SUSHI için şimdi ne olacak?

Bitcoin ile ilgili önemli sayılan tüm teknik göstergeler, kripto paranın mart ayındaki çöküşünden bu yana yükselişi işaret etmeye başladı. Bununla birlikte, az bilinen ancak tarihsel olarak doğru bir göstergenin tartışmalı bir senaryoyu işaret ettiği ortaya çıktı.

Bitcoin uzun vadeli grafiklerindeki “Triple Top” grafik deseni, kripto para birimi için keskin bir ters dönüş öngörüyor. Gösterge, Bitcoin’in ikinci çeyrekteki yükseliş trendi sırasında üç üst sinyalin oluşmasıyla doğrulandı.


Bitcoin bu yıl ilk kez Şubat 2020’de 10.500 dolara yükseldi. Sorasında ise 3.800 dolara çöktü. O günden bu yana 10.000 doların dahi üstüne birkaç kez çıkmayı başardı ve tüm kayıplarını toparladı.

10.000 dolar seviyesinin üzerindeki girişimler iki çeşit reaksiyonla karşılaştı: Konsolidasyon ve Geri Çekme. İlk reaksiyon, büyük balinaların cesur hareketler yapmasını bekleyen küçük trader’ların olduğunu gösterdi. Ancak hiçbir satın alma hissi gelişmedi ve kâr elde etmek için satış yoluna gittiler. Böylelikle geri çekilme reaksiyonu ortaya çıkttı.

Bugüne baktığımızda BTC 10.000 dolar civarında ve küçük yatırımcılar yine bir balinanın fiyatı 10.500 veya 11.000 dolara çıkarmasını bekliyor. Triple Top göstergesi üst alanda hiç alıcı görmüyor, bu da Bitcoin’in sonraki potansiyel hamlesinin aşağı yönde olduğu anlamına geliyor.

Investopedia’da bu gösterge şöyle tanımlanıyor:

Triple ttop, varlığın artık toplanmadığını ve daha düşük fiyatların yolda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin 8.200 dolar seviyesine düşebilir

Triple Top da dahil olmak üzere düşüş faktörlerinin birleşmesi, Bitcoin’in geri çekileceğini gösteriyor olabilir. Eğer desenler beklendiği gibi işlerse bir sonraki geri çekilme, yatırımcıları 8.216 doları hedeflemeye yönlendirecektir, bu da Triple Top göstergesinin temelini oluşturuyor.

newsbtc

Bitcoin için sırada ne var? Tanınmış trader’lardan BTC tahminleri


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance CEO'su: "Kripto ile çalışmayan bankalar, interneti reddeden kitapçılar gibidir!"

Coinmarketcap, Binance’i ilk sıraya koydu: CZ tepkileri yanıtladı

Uzman analist: “Bitcoin 6 bin dolara bir daha düşmez. Hedef 50 bin!”

Uzman analist: “Bitcoin 6 bin dolara bir daha düşmez. Hedef 50 bin!”