in , , ,

Türkiye’nin Blockchain kenti Konya IstanBlock2020’de

İş dünyası IstanBlock 2020’de buluşuyor!
İş dünyası IstanBlock 2020’de buluşuyor!

İstanbul, 9-10 Nisan tarihlerinde IstanBlock2020 konferansına ev sahipliği yapacak. Konferansın en ilgi çekici katılımcılarından biri de bu alanda birçok öncü projeye imza atan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay olacak. Altay, zirvede Blockchain temelli “şehircoin” projesini ve gelecekte atacakları adımları paylaşacak. Zirvede ayrıca Türkiye’ye ilk kez gelecek isimler arasında Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver, Bybit’in kurucu CEO’su Ben Zhou, NEO’nun kurucusu Da Hongfe yer alıyor.

Dünyada her alanda iş yapış şeklini değiştirmesine kesin gözüyle bakılan devrimsel Blockchain teknolojisi, Türkiye’de bu alanın en önemli isimleriyle masaya yatırılıyor. Türkiye’ye ilk kez gelecek konuklara ev sahipliği yapacak IstanBlock2020, 9-10 Nisan tarihlerinde dijital iletişim danışmanlığı yapan EAK Digital tarafından gerçekleştirilecek. Etkinliğin en önemli konuşmacılarından biri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay olacak. 


Şehircoin projesini anlatacak

Belediyeler arasında bu alana ilk yatırım yapanlardan Konya Büyükşehir Belediyesi de IstanBlock2020’ye katılarak yaptıkları yatırımları ve çıkaracakları kripto para ile neler sunacaklarını anlatacak. Başkan Altay, bu yılın başında, 2,4 milyon kişiye ev sahipliği yapan Konya’da Blockchain’i yaygınlaştırmak adına ‘ŞehirCoin’ adını verdiği kendi kripto para birimini geliştirmek için çalıştıklarını duyurdu. Konuyla ilgili Uğur İbrahim Altay şu değerlendirmeyi yaptı:

Son olarak kamuoyuna açıkladığımız Şehircoin ile belediye varlıklarını ve sosyal program çerçevesinde sistemde yer almak isteyen paydaşların karşılayacağı rezerv fon üzerinden coin üretilecek. Daha sonra bu coinler sosyal yardım programları çerçevesinde halkımızın ödeme aracı olarak bir ekosistem içerisinde kullanılacak. Belediye hizmetleri bu coin ile sunularak vatandaşımızın avantajlı şekilde faydalanması sağlanacak. Sosyal yardıma halkın dijital bir teknoloji ile katılımı sağlanacak. Belediyemiz bu süreci yöneten ve işleten olacak. Bunun için İstanbul Blockchain Week ve ana etkinliği olan IstanBlock2020’yi bir fırsat olarak görüyorum. Böyle büyük bir organizasyonda sektörün önemli aktörleri ile bu yeni dünyayı konuşuyor olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.

Konya dünyaya örnek olabilir

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Altay’ı Avrasya bölgesindeki en seçkin Blockchain etkinliğinde ağırlayacak olmanın bir onur olacağını ifade eden İstanBlock2020nin düzenleyicisi EAK Digital CEOsu Erhan Korhaliller sözlerine şöyle devam etti:

Başkan Altay’ın büyük bir Türk şehrine Blockchain ve kripto getirme kararlılığı, bu nisan ayında İstanbul’a getireceğimiz vizyonun parlak bir örneğidir. Konya, yerel yönetim hizmetleri ve altyapısında iyileştirmeler sağlamak için blok zinciri ve kripto para biriminin potansiyelinden faydalanırken, aynı zamanda blok zinciri ve kripto para birimleri ile neler yapılabileceği konusunda dünyadaki diğer şehir yönetimlerine bir örnek görevi görüyor.

İstanBlock2020de Uğur İbrahim Altay’ın yanı sıra Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver, Bybitin kurucu CEOsu Ben Zhou, NEOnun kurucusu Da Hongfe, Celcius Networkun kurucusu Alex Mashinsky, Türkiyeden MenaPay’ın CEOsu Çağla Gül Şenkardeş, Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek ve daha birçok isim de ilk kez Türkiye’de bir araya gelecek.  

Etkinlik ile ilgili tüm detaylara www.istanbulblockchainweek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

___________________________

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin: Güvenli bir liman mı, bir değer deposu mu?

Bitcoin golden cross sonunda görüldü: Yüzde 150 artış kapıda olabilir

Ethereum işlem hacminin yüzde 14’ü Binance Smart Chain’e geçti

Binance bakıma girdi: Hack iddialarını CZ yanıtladı