in ,

Trump’ın Bitcoin açıklaması sonrası Tom Lee’den dev tahmin geldi!

Büyük para neden Bitcoin’e akmıyor? Tom Lee cevaplıyor
Büyük para neden Bitcoin’e akmıyor? Tom Lee cevaplıyor

ABD Başkanı Donald Trump, Perşembe günü Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili görüşünü ifade etmek için Twitter’ı kullandı. Kripto topluluğunun büyük bir kısmı, Bitcoin’e yönelik yenilenen ilginin aslında 2019’da dijital para birimini yeni seviyelere taşıyabileceğini öngörüyor. Analist: FED Başkanı’nı ve Donald Trump’ın açıklaması Bitcoin’i yükseltecek

Tom Lee: “Kongre, FED ve ABD Başkanı Bitcoin’i konuşuyor.”

Son günlerde Federal Rezerv Başkanı Jay Powell’da Bitcoin’e yönelik açıklama yaptı. Fundstrat Global Advisors’ın Araştırma Başkanı Tom Lee, Yahoo Finans’ın YFi Başbakanı’na verdiği röportajda Trump’ın ve FED Başkanı’nın Bitcoin’e yönelik açıklamalarını yorumladı:


Bu açıklamalar sektör için olumlu, çünkü kripto para birimleri ve Bitcoin gerçekten şu an ana aşamada. Kongre, FED ve ABD Başkanı bunları konuşuyor.  Bu hafta tanıklık ettiğimiz gibi Bitcoin kendisine katılmayan herkesi zorlayacak. Dünyanın çok küçük bir yüzdesi aslında Bitcoin’in ne olduğunu anlayacak. Bitcoin, dünyanın diğer %98’ini ise bunların ne anlama geldiğini düşünmeye zorlayacak.

Tom Lee: “Bitcoin 40.000 dolara kadar yükselecek.”

Lee, bu artan ilginin dördüncü çeyreğe kadar Bitcoin fiyatını 20.000 ila 40.000 dolar arasında yeni seviyelere taşıyabileceğini ve yatırımcıların FOMO duygusunu tetikleyebileceğini belirtiyor:

Bitcoin şu an tarihi günlerinin sadece %3’ünün görülebildiği bir düzeyde işlem yapıyor. Ulaşılan her dönüm noktasına geri dönerseniz, Bitcoin daha sonra önümüzdeki dört ay içinde %200 ila %400 arasında bir yere yükseldi. Bu yüzden bu trend, fiyat tekrar yükselirse Bitcoin’in 20.000 ila 40.000 dolar arasında bir değer kazanacağı anlamına geliyor.

Ancak Lee, kripto para biriminin bu yıl direniş seviyesi olduğu kanıtlanan 13.400 dolar seviyesini geçmesi gerektiğini belirtti. 

Finance Yahoo

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlardan son 5 yılın Bitcoin kıyaslaması ve 2025 tahmini

İşte ünlü analistlerden boğa görünümlü Bitcoin ve altcoin tahminleri

Binance BNB coin

Binance marjin ticareti rehberi