in ,

Topluluk hissi 44 gün sonra negatife döndü! Bitcoin fiyatı düşecek mi?

Topluluk hissi 44 gün sonra negatife döndü! Bitcoin fiyatı düşecek mi?
Topluluk hissi 44 gün sonra negatife döndü! Bitcoin fiyatı düşecek mi?

Bitcoin için topluluk hissi, blok ödülünün yarıya indirilmesinden bu yana ilk kez negatife döndü. Peki bunun anlamı ne?

Bitcoin topluluk hissi 44 gün sonra eksiyi gösterdi

Yatırımcıların Bitcoin hakkındaki hislerini analiz eden Santiment firmasından gelen verilere göre Twitter’da BTC’ye dair olumlu/olumsuz yorumların oranı, 13 Nisan’dan bu yana ilk kez negatife döndü. Bugün -0,328 seviyesine kadar gelen topluluk hissi, Twitter’da çoğunluğun olumlu olduğu 44 günlük seriyi sonlandırdı.

Twitter’da spam yorumları ve yinelenen yayınları doğru bir şekilde filtreleyerek Bitcoin ile ilgili gerçek görüşleri açığa çıkaran Santiment’ten gelen verilere göre bu metrik, Bitcoin duyarlılığının ve gelecekteki fiyat hareketinin bilgilendirici bir göstergesi olarak görev yapıyor.

Bitcoin’in duyguları 13 Nisan’da olumluya geçmişti. Sonrasında BTC fiyatı %47 artarak 6.700 dolardan 9.900 dolara tırmandı. Hemen ardından ise halving gerçekleşti. Bu süreçte de duygu hep yüksekti.

Bitcoin 8 Mayıs’ta 9.900 dolara ulaştığında, kalabalık hissi düşüşe geçmeden önce bir yılın en yüksek seviyesi olan 2,5’e yükseldi. Bunun anlamı, olumlu düşünceler olumsuzlara göre 2,5 kat daha fazlaydı.

Santiment: “En güçlü alım sinyalleri hissiyat negatife düşünce ortaya çıkar.”

Ancak halving sonrasında durum değişti. Fiyatlar düştü ve heyecan azaldı. Yine de, trader’lar bunu iyi bir şey olarak görebilirler. Santiment’e göre, en güçlü alım sinyalleri kalabalığın hissi negatif olduğunda ortaya çıkar.

Şirket şöyle açıkladı:

Genellikle, en belirgin satın alma fırsatları topluluk hissi olumsuz olduğunda gerçekleşir. Bu nedenle özellikle -0,5 civarında bir seviyeye ulaşırsa buna göre plan yapın.

Ancak bu durum sadece tweet’leri olumsuz çevirmekle kalmadı, aynı zamanda insanlar Bitcoin hakkında daha az tweet atmaya başladı. Santiment’e göre, Bitcoin’den bahseden benzersiz Twitter gönderilerinin toplam hacmi, halving’den bu yana %56 oranında düştü.

decrypt

Bitcoin zengini ikizlerden sürpriz Ethereum itirafı!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

27 Mayıs Ethereum analizi: ETH bu seviyeyi kırarsa hedef 250 dolar!

27 Mayıs Ethereum analizi: ETH bu seviyeyi kırarsa hedef 250 dolar!