in , ,

Toplam kayıp 70 milyarı geçerken kripto uzmanları sakin kalınmasını öneriyor

kripto uzmanları
Toplam kayıp 70 milyarı geçerken kripto uzmanları sakin kalınmasını öneriyor

Toplam piyasa kapitalizasyonunda yüzde 33’lük bir düşüşle piyasadan çekilen 70 milyar dolarlık bir tabloda, yatırımcılar piyasanın nerede dip bulacağı konusunda oldukça endişeli gözüküyor. Yatırımcılar ve traderlar panik havası ile coin ve tokenlerin satışlarını yaparken, kripto uzmanları, uzun vadeli görünümün olumlu olduğunu söyleyerek yatırımcıların oyunda kalması gerektiğini düşünüyorlar.

Kripto uzmanları, uzun vadede ekosistemin kripto paralar için oldukça sağlıklı olduğunu düşünüyor

Bitcoin ve diğer kripto paralar, aylardır süren istikrarlı konumlarını kaybettiler. Yaşanan bu yüzde 33 oranındaki hızlı sermaye kaybı ile de satıcılar iyiden iyiye piyasanın hakimi olmuş durumda. Bu ani düşüş aynı zamanda piyasaların düşük hacimli bir yıl geçirmesinin ardından yükseliş beklentisinde olan yatırımcıların ve traderlerin de güvenini kırdı.

Ama kripto meraklıları, savunucular ve kripto işinde tecrübe sahibi olanlar hala oldukça olumlu görüşlere sahipler. Bu kişiler genel olarak yatırımcılardan Blockchain’in ve kripto paraların geleceği yeni ortaya çıkmaya başladığı için sabır göstermelerini istiyorlar.

Bobby Lee: “Bitcoin altından daha değerli olacak.”

BTC Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi, BTCC Mobi oluşturucusu ve BTCChina & YourBTCC’nin kurucularından Bobby Lee, Bitcoin’i altın ile karşılaştıran bir twit paylaştı. Ona göre Bitcoin uzun vadede birçok potansiyele sahip. Ayrıca Bitcoin’in Altın’dan daha değerli olacağına inanıyor.

Joseph Young 2017 ilk çeyreğinde alım yapanların hala kârda olduğuna dikkat çekiyor

Joseph Young da aynı benzer duygularını yineledi ve düşüşten sonra bile, 2017 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin’e yatırım yapanların kazançlarının hala 2 katı ile 4 katı arasında olduğunu belirtiyor. Young görüşüne, sabır göstermenin ortaya çıkan varlık sınıfına yatırımda kritik öneme sahip olduğunu söyleyerek son verdi.

Joseph’in twiti, the Block’un kurucusu ve CEO’su olan ve Bitcoin’in ilk yatırımcılardan biri olan Mike Dudas’a verdiği bir cevaptı. Dudas, düşen fiyatlara rağmen yatırımının hala 40 kat daha fazla olduğunu twitledi. Dudas ayrıca, Bitcoin’in hala teknolojiyi ve parayı bir araya getiren harika bir buluş olduğuna inandığını söyledi.

“Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond” adlı kitabının ünlü yazarı Chris Burnskie de ayı piyasası hakkında görüşlerini şu şekilde açıkladı:

Ayı piyasaları hayatta kalanları güçlendirdi. Süreç boyunca stres içinde olunabilir fakat bu tecrübe daha sonra güç veren bir duruma dönüşecektir.

Piyasada çok fazla gelişme yaşanıyor. Bitcoin ve kripto para işlemleri devam ettikçe bu depremin geçici olduğu görülecektir. Ve kripto piyasalarına olan güvenlerini yitirmemiş yatırımcıların hızlı bir sıçrama olacağına inançları sürüyor gibi gözüküyor.

coingape

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İkiye bölünen Bitcoin Cash madencilikte sınıfta kaldı: Bitcoin’den yüzde 50 daha az kârlı

Fransız tütün dükkanları 2019 yılında Bitcoin satacak

Fransız tütün dükkanları 2019 yılında Bitcoin satacak