in , ,

Tone Vays: “Altcoinleri zor duruma düşürecek olan inanılmaz artış gösteren Bitcoin hash oranı”

Bitcoin bir kez daha 9.400 dolara geldi: Şimdi ne olacak?
Bitcoin bir kez daha 9.400 dolara geldi: Şimdi ne olacak?

Tecrübeli trader, Bitcoin’in (BTC) gelecek yıl kripto para piyasası üzerindeki hâkimiyetinin altcoinlere yeni bir darbe vuracağını iddia ediyor.

22 Aralık’ta Trading Bitcoin YouTube serisinin son bölümünde, Tone Vays, altcoin yatırımcılarını 2020 başlarken daha da kötü koşullarla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.


Baskınlık yüzde 98 yolunda

2020 için tahminlerimden biri, 2020’de yüzde 85’e ulaşan Bitcoin hâkimiyeti olacak.

Vays, Bitcoin’in pazardaki konumunu daha da güçlendirmesinin bu yıl zaten güvence altına aldığı kazançlarıyla yansıttığını açıkladı. Ocak ayındaki yüzde 51’lik hâkimiyet şu anda% 69’ ulaşmış durumda. Ocak 2018’deki pozisyonuna karşı yüzdesel olarak, Bitcoin hâkimiyeti yüzde 87 arttı.

Vays, uzun vadede rakamın BTC lehine genişlemesinin altcoin pazarını sıkıntıya sokabileceğini düşünüyor:

graf

Vays: BTC hash oranı büyümesi “inanılmaz”

Bitcoin’in başarısını yönlendiren temel faktör, hash oranı gücü olacaktır. BTC/USD paritesi, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana hash oranı yüzde 800 büyüdü. Vays, bunu “inanılmaz” olarak tanımlıyor.

Hash oranı, madencilerin Bitcoin blok zincirini doğrulama için kullandığı genel hesaplama gücü olarak tanımlanabilir. Düşük fiyatlara rağmen, madenciler arasındaki ilgi ve rekabet genişlemeye devam ediyor ve bu da daha güvenli bir Bitcoin ağına neden oluyor.

Alternatif kripto paraların potansiyeli olduğu konusunda ikna olmayan Vays, Bitcoin’in likit yan zincir ürününün, rakiplerini yok edebileceğini tahmin ediyor.

Özellikle, bu rakipler, Ethereum, EOS ve Cardano olarak görülüyor ve bunların hepsi piyasa değerine göre ilk yirmi kripto para arasında ve kendi platformları olan kripto paralar.

Vays, Bitcoin’in görünümü hakkında her zaman bu kadar net değil. Yatırımcı Tim Draper’ın 250.000 dolarlık Bitcoin fiyat tahminini yinelediği röportaja verdiği yanıtta, bu gibi yükseliş tahminlerinin BTC için negatif yönlü olabileceğini iddia etti.

Buna karşılık, Pazar günü kripto medya ağı BLOCKTV’ye 2023 yılına kadar 50.000 dolarlık bir fiyatlamanın hala makul olduğunu söyledi.

cointelegraph


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

litecoin

Litecoin analizi: Desteğe tutunan LTC, önemli direnç noktası eşiğinde

Milyar dolarlık kripto hırsızlıklarının arkasında hangi ülke olduğu ortaya çıktı!

Hacker’lar Blockchain platformunda 480.000 dolarlık soygun gerçekleştirdi