in

Tom Jessop: “Bitcoin henüz bir değer deposu olarak görülmemeli.”

Bu 3 neden Bitcoin’de yeni bir zirveye işaret ediyor – işte ayrıntılar
Bu 3 neden Bitcoin’de yeni bir zirveye işaret ediyor – işte ayrıntılar

Kripto Para Haber – Fidelity Digital Assets’in başındaki isim, Bitcoin için “bir değer deposu olma potansiyeline sahip ancak patlayıcı oynaklığı nedeniyle henüz başarılı olamadı” ifadelerini kullandı.

Tom Jessop: “Bitcoin çok oynak olduğu için henüz değer deposu değil.”

Fidelity Investments, müşterilerini Bitcoin ve kripto para varlık sınıfıyla etkileşime geçirmede hayli öncü bir kuruluş. Ancak trilyon dolarlık varlık yönetimi firmasının dijital varlık kolu başkanı Tom Jessop, BTC’nin düzensiz dalgalanması nedeniyle bir değer deposu olarak “tam başarıya henüz ulaşamadığını” söylüyor.


Reuters Küresel Yatırım Görünümü Zirvesi 2020’ye konuşan Fidelity Digital Assets’in lideri Jessop, Bitcoin’in hâlâ ‘değer deposu’ statüsüne ulaşmadığını söyledi. Ancak BTC yatırımcıları bunun yine de bir gün gerçekleşeceğine dair iyimserler.

Bitcoin halen son derece değişken olduğundan ve herhangi bir standart tarafından belki de gerçek bir değer deposu olarak görülmediğinden ‘potansiyel değer deposu’ kelimesini kullanıyoruz. Ama biraz öyle ve bu kadar çok yatırımcının olmasının nedenlerinden biri de bu.”

Yüksek volatiliteye karşın yüksek talep görüyor

Bu argüman, BTC’nin fiyat hareketinin bir roller coaster yolculuğu gibi olmasından mütevellit pek de mantıksız olmayabilir. Sadece 8 aylık bir süre içinde (Mart’taki Kara Perşembe çöküşünden bu yana), Bitcoin yaklaşık yüzde 400 kazanç kaydetti. 

Yine de varlık, enflasyona dirençli yapısı nedeniyle talepte bir artış yaşıyor.

Hükümetler ve merkez bankaları tam teşvik modundayken, bazı gözlemciler Bitcoin’in enflasyona karşı yararlı bir koruma olduğunu düşünüyor. Arz 21 milyonla sınırlandığı için insanlar kıtlığının BTC’ye doğuştan gelen bir değer verdiğine inanıyorlar.

Tom Jessop, Bitcoin’in değer deposu anlatısına karşı çekinceli. Ancak şirketi yine de varlığı mümkün olan her şekilde lanse ediyor.

Fidelity kripto paralar konusunda oldukça aktif

Fidelity, Bitcoin Yatırım Tezini Ekim ayında yayımladı. Belge, trilyon dolarlık BTC piyasasının neden söz konusu olmadığına dair ikna edici argümanlar sundu. Boston merkezli firma, Bitcoin’in gücünün, bir yatırım portföyündeki diğer varlıklarla düşük korelasyonundan kaynaklandığını gözlemledi.

Fidelity’ye göre bu, yatırımcılar için uygun bir senaryo sunuyor. Ayrıca 3,3 trilyon dolar değerinde AUM’ye sahip olan fon yönetim firması, varlıklı Asyalı yatırımcıların özgürce ve güvenli bir şekilde BTC satın almasını sağlamak için Singapur merkezli Stack Funds ile ortaklık kurmuş durumda.

Yakın tarihli bir rapora göre Stack Funds, Fidelity’nin güvenli saklama hizmetlerini başta Asya’da bulunan müşterilerine sunacak. Stack ayrıca, yönetimi altındaki tüm varlıkların aylık olarak denetleneceğini de açıkladı. Firma, sermaye güvenliğini artırmak için sigorta kapsamı, haftalık katkılar ve geri ödemeler sağlayacak.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pakistan hükümetine kripto para birimlerini yasallaştırma çağrısı

Pakistan hükümetine kripto para birimlerini yasallaştırma çağrısı

Darknet

Darknet piyasaları 2020’de her zamankinden daha fazla para kazandı