featured

İşte 2030 raporu: Tokenize edilmiş varlıkların kapsayacağı değer

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – 2022 yılında kripto ekosistemi, insanlar tarafından daha çok bilinir hale geldi. Asıl patlama yılı 2021 oldu. Burada Bitcoin’in büyük bir sıçramaya imza atması önemliydi.

2022 senesi sancılı bir ayı dönemi gösteriyor. Ancak buna rağmen katılımcı sayısı ve ilgi azalmadı. Ekonomistler, artan bu ilginin 2030 yılına kadar daha da çoğalacağı konusunda hemfikir.

2030 yılı token raporlarında farklı bir yere sahip olacak gibi duruyor. Hem piyasa Bitcoin ile birlikte 20 yılını dolduracak hem de bazı döngüler kendini belli edecek. Bu yüzden 2030 senesi birçok açıdan tarih sayfalarına geçebilir.

Yayınlanan bir raporda ise tokenize varlıklar 2030 yılında gayri safi yurt içi hasılanın yüzde 10’unu oluşturacak.

Tokenize edilmiş varlıklar gayri safi yurt içi hasılanın içinde yer alacak

Tokenize edilmiş varlıkların, 2022’de 310 milyar dolarlık bir ortalama değeri var. Bunun 2030 yılına kadar 16 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu da sekiz yılın sonunda küresel GSYİH’nın %10’unu oluşturacağı anlamına geliyor.

Raporda, gayrimenkul, hisse senedi, tahvil ve yatırım fonlarının yanı sıra araba filoları ve patentler gibi daha az geleneksel varlıklarda tokenize edilmiş varlıklarda büyümenin beklendiği belirtildi. Dünyanın değişme uğramasıyla yeni bir yatırım aracı ve değerleme 10 yıl içinde fazlasıyla değişiklik göstereceğini söylüyor.

Gbextr

Rapora göre tokenizasyon, minimum lot boyutlarını keskin bir şekilde azaltarak özel pazarlara yatırımın önündeki engelleri azaltıyor.

forkast


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin