youtube
Yeni yükseltme bu token'de uzun zamandır beklenen patlamayı gerçekleştirecek mi?
Yeni yükseltme bu token'de uzun zamandır beklenen patlamayı gerçekleştirecek mi?

Yeni yükseltme bu token’de uzun zamandır beklenen patlamayı gerçekleştirecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Uzun zamandır beklenen “Tenderbake” yükseltmesi Tezos blockchain ağında başlatıldı. Bu yükseltmenin amacı, işlemleri daha hızlı hale getirmek ve çalışan dApp’leri daha sorunsuz hale getirmektir. Bu, XTZ tokenine yönelik artan çekiciliğin yanı sıra değerinde bir artışa yol açabilir.

Tezos, akıllı sözleşme işlevselliği sağlayan ve Hisse Kanıtı (PoS) fikir birliği modeline dayanan açık kaynaklı bir platformdur. Blockchain ağı, yakın zamanda teknolojiyi daha da geliştirmeyi amaçlayan büyük bir yükseltme geçirdi.

Büyüme için bir katalizör olarak “Tenderbake” yükseltmesi

1 Nisan 2022’de Twitter’daki resmi duyuruya göre Tezos, “Tenderbake” olarak bilinen büyük bir yükseltmeyi etkinleştirdi.

Bu yükseltme Ithaca 2 olarak adlandırılır ve Emmy olarak bilinen mevcut fikir birliği algoritmasını Tenderbake ile değiştirir. Bu da daha düşük blok süreleri sağlar ve daha hızlı işlemler üretirken aynı zamanda uygulamaların daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.

Ayrıca Ithaca 2, WebAssembly için toplamaların yanı sıra Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumluluğu gibi ölçeklenebilirlik için Tezos blok zincirini hazırlar.

Bu yükseltmenin temel amacı, aynı zamanda 8.000 tez olan doğrulayıcı değerini %25 oranında azaltmaktır. Şimdi, 6.000 tez’e düşürüldü, bu da ağın merkezi olmayan yapısına katkıda bulunuyor.

Hepsinden iyisi, Tezos’taki akıllı sözleşme çağrıları Ocak 2021’de kaydedildiği gibi ayda 100.000’den Ocak 2022’de 6.2 milyonun üzerine çıktı. Tüm bunlar, tokenin değerini ileriye taşıyacak gelişmeler.

2 Nisan’da, XTZ’nin 24 saat içinde çift haneli kazanımların ardından yükseliş rallisini nasıl sürdürdüğünü ele aldık. Token’in Nisan ayı boyunca nasıl performans gösterebileceğini gözden geçirelim.

Tezos (XTZ) piyasa performansı

4 Mart 2022’de token 3,95 dolar değerindeydi.

Bu değer noktasının XTZ kripto para tokeninin değeri için neyi gösterdiğini gerçekten görebilmemiz için, Mart ayı boyunca sergilediği performansın yanı sıra tokenin tüm zamanların en yüksek değer noktasını gözden geçireceğiz.

Tezos (XTZ) 4 Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek değeri olan 9,12 dolara ulaştı. Tokenin bir önceki aydaki performansının üzerinden geçtiğimizde Tezos (XTZ), 2,87 dolara düştüğü 7 Mart’ta en düşük değer noktasına sahipti.

Bununla birlikte, XTZ’nin ulaştığı en yüksek değer noktası, 31 Mart’ta 4,01 dolar seviyesiydi. Bu bize tokenin değerinin 1,14 dolar veya %39 arttığına dair bir gösterge veriyor.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin