in , , ,

THORChain, yaklaşık 4000 Ethereum’un çalındığını duyurdu

Tor ve Bittorrent kullanıcıları dikkat! Yeni zararlı yazılım paranızı çalabilir
Tor ve Bittorrent kullanıcıları dikkat! Yeni zararlı yazılım paranızı çalabilir

Kripto Para Haber – THORChain en popüler zincirler arası DEX’lerden biri olarak faaliyet gösteriyor. THORChain 4.000 Ethereum’un çalındığı bir saldırıyla karşı karşıya kaldı.

THORChain ekibi, çalınan ETH hatasını bulmak için hızlı bir yanıt verdi. Topluluk tarafından onaylanırsa 24 saat içinde uygulanacak bir düzeltme yayımlayacak.


En popüler zincirler arası merkezsiz borsalardan (DEX’ler) biri olan THORChain, benzer bir saldırıyı daha önce de yaşamıştı. Yaşanan kaybı Twitter üzerinden duyurdu. Saldırganın özel bir sarmalayıcı sözleşme kullanarak ETH Bitfrost’u kandırdığını ortaya çıktı. Ekip, kayıp fonları ETH likidite sağlayıcılarına geri getireceğine söz verdi.

THORChain geliştiricileri başlangıçta saldırganların 13.000 ETH çaldığını söylemişti. Daha sonra yapılan açıklamada düzeltme yaparak 4.000 ETH kaybı olduğunu söylediler. ThorChain ekibi hızlı bir şekilde güvenlik açığının nasıl hızlı bir şekilde düzeltileceğini araştırmak için ağı durdurdu

Ekip, yapılan araştırma sonrası saldırının, yakın zamanda “yönlendiricinin sözleşmelerle sarılmasına izin veren ETH Bitfrost üzerinden yapıldığını ortaya çıkardı.

ThorChain geliştiricileri şöyle söyledi:

Saldırgan daha sonra, 0 ETH aktardıklarında özel bir sarmalayıcı sözleşme kullanarak Bifrost’u kandırdı.

Buna karşılık, ekip bir bir güncelleme yaptı daha sonra ağı yeniden başlattı. Sistem bir süre satışları engelledi daha sonra ödeme gücünü geri yükledi.

“Parayı iade edin, size tazminat ödeyelim”

Ekip, yatırımcılara kaybettikleri fonları telafi edecek yeterli kaynağın olduğunu söyledi. Saldırgan çalınan fonları iade etmeye çağırdı ve ödül olarak kendisine ödeme yapılacağını söyledi.

Yaşanan kayıp sonrası, ağdaki düğümler ve likidite sağlayıcıları istismardan milyonlar kazandı.

THORChain ekibi şunları açıkladı:

Saldırganın yaklaşık 1,4 milyon doları düğümler tarafından ele geçirildi. 1,4 milyon dolar ERC20 LP’leri tarafından ele geçirildi. Yalnızca etkilenen kullanıcılar ETH LP’lerdir ve bunlar bir bütün haline getirilecek. Bu nedenle, istismara rağmen, Node’lar, LP’ler ve Arber’ler önemli ölçüde kâr etmeye devam edecek.

THORChain RUNE coini, kayıptan oldukça etkilendi.

RUNE son 24 saat içinde, verilerimize göre yaklaşık %18 düşüş yaşadı. Yazım sırasında 5,83 dolardan 4,70 dolara düşerek işlem görüyor. Tokenin şu anda 1,09 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.  RUNE piyasadaki en büyük 65. kripto olarak yer alıyor.

THORChain, Nisan ayında Chaosnet’i piyasaya sürdü. Yerel kripto varlıklarının, köprüleme teknolojisi ve sarılmış tokenler olmadan benzersiz blockchain üzerinden DEX’te işlem görmesine izin veren platformunu duyurdu. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Binance Smart Chain ve Litecoin blockchainleri arasında takasları kolaylaştırıyor.

ShapeShift’in kurucusu ve bir kripto devi olan Erik Voorhes, lansmanı bu yıl kriptodaki en büyük olaylardan biri olarak lanse etmişti.

Erik Voorhes şu tweetle duyurmuştu:

Yerel zincirler arası merkezsiz borsa THORChain yarın yayına giriyor. Daha önce hiç yapılmadı.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplam değeri yaklaşık 5 milyar dolar olan dijital yuan: PBOC

Dijital yuanın toplam değeri 5 milyar doları aştı

Hong Kong'dan Binance açıklaması: "Hisse tokeni için izinleri yok!"

Hong Kong’dan Binance açıklaması: “Hisse tokeni için izinleri yok!”