in , ,

Tezos, Ethereum Classic, Dash Fiyat Analizi: 17 Temmuz

Tezos, Ethereum Classic, Dash Fiyat Analizi: 17 Temmuz
Tezos, Ethereum Classic, Dash Fiyat Analizi: 17 Temmuz

Kripto Para Haber – Yüksek sermayeli kripto paraların düşüş eğilimi Bitcoin gölgesi altında devam ediyor. Son 24 saatte Bitcoin binde 8 kadar gerilerken Ethereum kaybı yüzde 1,6 civarında.

Bugün fiyat analizine değineceğimiz popüler altcoinler arasında Tezos (XTZ), Ethereum Classic (ETC) ve Dash var. Tezos, içerik yayına hazırlanırken yüzde 5 kayıp görüyordu, ETC, Haziran son haftadan beri baskıyı sert hissedenler arasında, önemli düşüşler gördü. DASH değer kaybı ise 110 dolarlık ana desteği altına kayma riski taşıyor.


Tezos (XTZ)

Tezos

Tezos fiyatı son birkaç gündür düşüyor. Kripto para mevcut eğilimle şu anki 2,44 dolarlık fiyat seviyesinin altına düşebilir.

Düşüş devam ederse, XTZ 2.30$ destek seviyesinde veya bunun altında kalabilir. Mevcut XTZ fiyatına göre bir haftalık periyotta XTZ’nin yüzde 11,5 değer kaybı söz konusu

Parabolik SAR sinyali, 13 Temmuz’dan bu yana mum çubuklarının üzerinde hizalandı ve yazım zamanında, fiyatlardaki daha fazla düşüş nedeniyle gösterge aynı değeri verdi. Piyasa gücü fiyatla birlikte azalıyor ve Ortalama Yön Endeksi 20 işaretinin biraz üzerinde durdu ve zayıf bir eğilim devam ediyor.

Tersine, Chaikin Money Flow’da gösterildiği gibi sermaye girişleri biraz arttı. Bu, kripto paranın geçen hafta daha düşük fiyatları keşfetmesiyle alıcıların pazara girdiği anlamına gelebilir.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic

ETC fiyatı 28 Haziran’dan bu yana neredeyse göz ardı edilebilir toparlanma işaretleri ile önemli ölçüde düştü. Altcoin talebi de o zamandan beri ortadan kalktı. ETC’nin düşük performansı, piyasa değerinin yazım zamanında %4,07 düşmesine neden oldu.

Varlık, geçen hafta %18,2 düşüş ve yazı yazılırken günlük % 4 kayıp kaydetti. 41 $ seviyelerinden serbest düşüşüne devam ederse, bir sonraki destek seviyesi 36 dolar olabilir.

ETC’nin zayıf talebi, kripto parayı bu ay birkaç kez aşırı satım bölgesine kadar gönderdi. Akşam saatlerine doğru, alıcılar satıcılara kıyasla hâlâ daha azdı. Ancak RSI aşırı satım bölgesinin hemen üzerindeydi. Benzer şekilde, Chaikin Para Akışı, sermaye girişlerinin azaldığına işaret etti.

MACD’nin histogramları, grafiklerde uzun süreli bir düşüş eğilimi gösterdi.

DASH

Dash

 

DASH için teknik çizelgeler, fiyattaki düşüş eğiliminin altını çiziyor ve yazım zamanında, kripto para 116.335 $ değerindeydi. Altcoin fiyatı önümüzdeki birkaç işlem seansında toparlanmazsa, yakında 110 dolarlık destek seviyesine ulaşmak için daha da düşebilir.

Varlık, gün içi işlem seansında % 0,5 gibi yetersiz bir artış gösterdi. Sadece fiyat 129 $ seviyesine dokunmak için bir yükseliş trendine geri dönerse, kripto para bir miktar toparlanma görebilir.

Bollinger Bantları, yazım zamanında düşük oynaklığa işaret eden bir daralmaya sahip. Buna bağlı olarak, Squeeze Momentum Göstergesi de orta hatta siyah çarpılar resmediyor; Piyasanın yeni bir daralmaya girdiğini ve kendisini bir kırılmaya hazırlayabileceğini ima eden bir okuma olarak yorumlanabilir. Kırmızı çubukların görünümü, DASH fiyatının daha küçük düşüşler görebileceği anlamına da gelebilir

Son olarak, Göreceli Güç Endeksi, satın alma baskısının arttığına işaret eden bir yükseliş kaydetti. Ancak, satıcıların hakimiyeti devam ediyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yatırım için en iyi kripto para borsaları hangileri? Detaylı inceleme

Yatırım için en iyi kripto para borsaları hangileri? Detaylı inceleme

El Salvador kendi kripto parasını çıkartabilir