in ,

Tether’in döviz rezervlerinin yüzde 74 olduğu iddiası piyasaya bomba gibi düştü

tether
Tether'in döviz rezervlerinin yüzde 74 olduğu iddiası piyasaya bomba gibi düştü

Avukatlar 30 Nisan’da yayımlanan belgelerde, dolar destekli stabil coin Tether’in şirketinin piyasadaki toplam USDT arzının 4’te 3’ü kadar dolar rezervine sahip olduğunu belirtti.

Devam eden bir yasal sürecin bir parçası olarak, hukuk bürosu şirketi Zoe Lewis, Morgan Lewis yazarken, Tether’in rezervlerinin yüzde 74’ünün ABD Doları ve eşdeğer desteğine sahip olduğunu söyledi.

Aralık 2018’de tam rezervden bahsediliyordu

Rakam, Tether yöneticileri tarafından açıklanan önceki verilerin altında olunduğunu gösteriyor. Öyle ki Aralık 2018’de yayınlanan Banka bilgilerine göre her USDT tokeninin fiat para ile tam destekli olduğu ortaya koyulmuştu.

Bu konu ile ilgili yasal savaş, CEO’sunu Tether ile paylaşan kripto para borsası Bitfinex‘in, 2018’in başlarında sorunlu bir dış kaynak tedarik anlaşmasından kaynaklı açığını kapatmak için rezervleri kullandığı iddialarından kaynaklanıyor.

Hem Bitfinex’in hem de Tether’in reddettiği bu iddialar, her iki şirketin de operasyonlarının şeffaflığı konusunda bazı sorunlar ile karşılaşmasına neden oluyor.

Örneğin, Bitfinex daha önce iflas ettiğine dair iddialar ile karşı karşıya kalmış ve bunu kesin bir dil ile reddetmişti.

Tether genel danışmanı da rezerv rakamlarını destekliyor

Kripto para haberleri sunan CoinDesk tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, Tether ve Bitfinex’in genel danışmanı Stuart Hoegner da USDT’nin dolar rezervlerinin yüzde 74 olduğuna dair açıklamaları destekledi.

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi, Bitfinex’in fon sağlamak için ilk borsa arzı (IEO) kurbanı olduğu da söylentiler arasında.

Bitfinex  – Tether cephesindeki iddialara her gün bir yenisi ekleniyor ve kriz derinleşiyor gibi gözüküyor. Tether’in Bitcoin ile olan ilişkisi göz önüne alındığında bu durumun piyasalar olumsuz etkileme olasılığı göz önünde bulundurulmalı.

cointelegraph

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Popüler analistten dudak uçuklatan Bitcoin tahmini

1 Mayıs Bitcoin fiyat analizi: BTC’de yükseliş devam eder mi?

altcoin

Kripto piyasası Bitcoin, Ethereum ve XRP ile fiyat yükselişlerini sıfırladı: Boğa eğilimi devam eder mi?