in

Tether Gold talebe doymuyor

Tether Gold talebe doymuyor
Tether Gold talebe doymuyor

Altın ve Tether’in altına endeksli stablecoin’i Tether Gold (XAUT) fiyatı Eylül 2011’den bu yana görülmeyen bir seviye olan 1.900 dolar barajını aştı.

Altın, Tether Gold’un alıma açıldığı 23 Ocak’tan bu yana %22,7 artış göstererek 1.550 dolardan 1.902 dolara yükseldi. Bu artışın durup durmayacağı finans kulislerinin popüler konusu olmaya devam ederken Eylül 2011’deki 1.921 dolarlık rekor seviyesine henüz ulaşılmadı.


Artış, ABD hükümetinin COVID-19 salgınının ekonomik etkisine karşı koymak için ikinci bir teşvik paketini açıklanmasından sadece üç gün sonra geldi.

Konuyla ilgili Tether Teknoloji Sorumlusu (CTO) Paolo Ardoino şöyle dedi:

Belirsizlik zamanlarında insanlar altına yatırım yapar. Tether Gold bu zamanlarda altına endeksli artış gösteren bir dijital varlıktır.

Bitcoin mi altın mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 9.000- 9.500 dolar aralığındaki uzun sıkışma döneminin ardından 10.000 doların üzerine çıktı.

Ancak Peter Schiff Bitcoin’e yatırım yapanların istikrar aramadıklarını belirtti. Yatırımcıların “altın açısından zenginleşmeyeceklerini” ya da sonuç olarak altın destekli stablecoinleri yüksek volatile üzerinden kâr etmek için kullanmayacaklarını söyleyen Schiff, altına endeksli bu coinlerde kaybetme olasılığının çok daha az olduğunu varsayıyor.

Ayrıca Schiff yakın zamanda Bitcoin’de büyük bir düşüş yaşanacağı ve 10.000 dolar barajının altına düşeceği konusundaki beklentisini de yineledi. Bu arada ABD’de ikinci pandemi yardım çekleriyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Buradan okuyabilirsiniz.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın ilk fiziksel kripto para bankası ilk şubesini açtı

İkinci yardım çekleri geliyor: Amerikalılar Bitcoin alacak mı?

Bloomberg’den tahminler: Bitcoin ve altın ne kadar olacak?

Altın tüm zamanların rekorunu kırdı: Sıra Bitcoin’de mi?