in , , ,

Tether, Bitcoin pazarını manipüle mi ediyor? İddia yeniden gündemde

"Tether, Bitcoin pazarını manipüle ediyor"
"Tether, Bitcoin pazarını manipüle ediyor"

Kripto Para Haber- Tether, Bitcoin fiyat manipülasyonu ayı piyasası ile birlikte analistlerin attığı komplo teorilerinden yalnız biri. Ayı piyasasıyla birlikte analistleri birçok komplo teorisi formüle etmeye teşvik etti; bunlardan sonuncusu ise Tether’in Bitcoin fiyatını yükseltmesini ve USDT’yi kullanarak piyasayı manipüle etmesi hakkındaki tartışmayı yeniden ele alıyor.

Tether Bitcoin pazarını manipüle ediyor iddiası

“CryptoWhale” Twitter hesabı ile, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyat düşüşünün Tether’in fonların basımını askıya almasının bir sonucu olabileceğini belirtti. Daha dün Bitcoin piyasası toparlanmaya başladı ve o zamandan beri grafikler yeşile döndü. Bu yeni gelişme, CryptoWhale’in Tether’in piyasaya dönüşü ile ilişkilendirdiği gelişme.


CryptoWhale’in attığı Tweet’i şöyle:

Tether, 3 haftadan fazla bir sürede neredeyse hiçbir şey basmadı ve piyasalar sert bir şekilde düşüş yaşadı. Dün gece makinalarını yeniden açtılar ve sihirli bir şekilde tüm pazar yeniden yeşillendi. Hiç şüpheli değil!

Image

Tether’in Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatını, CryptoWhale’in ve diğer görüş bildirenlerin önerdiği şekilde etkileyip etkilemeyeceği henüz kanıtlanmamış bir durum. Bununla birlikte, birçok Bitcoin kullanıcısı bu düşüncenin aksine en son gerçekleşen Bitcoin yukarı yönlü fiyat düzeltmesine muhtemelen yardımcı olan faktörler olarak da adlandırılabilecek zincir ve teknik verilere daha fazla odaklanmayı seçti.

Analist William Clemente tarafından iki gün önce belirtildiği gibi, Bitfinex balinaları kısa Bitcoin pozisyonlarını kapattı.

Birçok Bitcoin kullanıcısının sorduğu kritik soru şu: “Eğer balinalar kısa pozisyonlarını kapatmaya devam ediyorsa, Bitcoin piyasası neden bir hafta önceki fiyat olan 40.000 dolardan 32.000 dolara düştü?”

This image has an empty alt attribute; its file name is 8zsbeYsQ.png
Bitcoin fiyat analizi

Başka bir yorum ise şu şekilde, “Balinalar bir seferde ancak bu kadar çok satabilir. Piyasada artık satmak için yeterli likidite yok. Olsaydı daha çok satarlardı. Yeterince kişi satın alır almaz satıyorlar. Bu tekrarlanmaya devam edecek. ” Yukarıdaki hissiyat, piyasanın söz konusu tekrarlayan döngüde sıkışıp kaldığına ikna olmuş kısıtlı sayıda Bitcoin kullanıcısı tarafından paylaşılıyor.

Topluluk üyeleri, varlığın sahip olduğu tarihsel derin büyümeye baktıkça, genel duygular Bitcoin ve Ethereum yükselişini artarak sürdürüyor. Başka bir kullanıcı ise şöyle diyor:

Duygu şu anda çılgın. Fiyat, bir yıldan daha kısa bir süre önce Bitcoin için 10.000 doların ve Ethereum için 100 doların altındaydı. Bu seviyelere ulaşarak önemli ölçüde yükseldik ve insanlar buna ‘kriptonun sonu’ diyorlar!

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu

Enjin coin karbon kirliliği mücadelesine katıldığını açıkladı

Polygon (MATIC) fiyat analizi: MATIC için izlenecek seviyeler

Polygon (MATIC) fiyat analizi: MATIC için takip edilebilecek seviyeler