in

Tesla’nın Bitcoin kararının arkasındaki şok gerçek açığa çıktı: “Elon Musk’a baskı yaptılar!”

Tesla'nın Bitcoin kararının arkasındaki şok gerçek açığa çıktı: "Elon Musk'a baskı yaptılar!"
Tesla'nın Bitcoin kararının arkasındaki şok gerçek açığa çıktı: "Elon Musk'a baskı yaptılar!"

Kripto Para Haber – Önde gelen yatırımcı Kevin O’Leary’ye göre Tesla’nın hissedarları, Tesla için Bitcoin ödemelerini kaldırması kararında Elon Musk’a baskı yaptı.

Tesla, Bitcoin ile ödemeleri askıya almıştı

Kevin O’Leary’ye göre Elon Musk, Tesla’nın hissedarları tarafından şirketin hizmetleri için bir ödeme aracı olarak Bitcoin’i bırakması için baskı altında kaldı. Önde gelen yatırımcı, BTC’nin başka herhangi bir büyük şirket veya kurum alana girmeden önce çözülmesi gereken ESG endişelerini özetledi.


Tesla ve Elon Musk, geçen ay elektrikli araç üreticisinin ürünleri için Bitcoin ödemelerini izin verdikten sadece iki ay sonra devre dışı bırakmaya karar vermesiyle kripto dünyasını sarstı. Kripto piyasaları üzerindeki anlık olumsuz etkilerin yanı sıra, BTC’nin enerji tüketimi konusu topluluk içinde ve dışında oldukça tartışıldığı için dünyanın dikkatini de çekti.

Asıl mesele Tesla’nın açıklamasından sonra yaşandı. Şirket, bu karara, “kötü emisyon değerlerine sahip olan kömür başta olmak üzere, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için hızla artan fosil yakıt kullanımı” konusunda endişe duymasının ardından geldiğini savundu.

Şirketin hamlesi doğru muydu?

Karbon nötrlüğü için çabalayan bir şirket olarak, Tesla’nın hareketi, şirketin araçlarını geliştirmek ve güçlendirmek için gereken gerçek enerjiyi göz ardı etse bile, bir şekilde anlaşılabilir.

Ancak Elon Musk, neslimizin en önde gelen mucitleri ve en parlak girişimcileri arasında. Bu nedenle, kendisinin ve yönettiği şirketin, uygun bir araştırma yapmadan önce BTC ödemelerini etkinleştirdiğini (ve 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını) düşünmek oldukça anlamsız olurdu.

Konuyla ilgili çok sayıda makale bu anlatıyı çürüttü. Tam tersi, BTC madenciliği için gerekli enerjinin çoğunun yenilenebilir kaynaklardan geldiğine dikkat çekildi.

Sonuç olarak, Tesla’nın kararıyla ilgili hikayenin daha fazla olabileceğine dair daha fazla tartışma ve spekülasyon söz konusuydu.

Kanadalı işadamı, yazar ve politikacı Kevin O’Leary Tesla’nın hissedarlarıyla ilgili bir teori ortaya attı.

“Elon’a, Tesla’nın hissedarları tarafından baskı yapıldı. Hissedarlar Bitcoin’in Tesla arabalarını satın almak için para birimi olarak kullanılmasından yana değiller. Bu yüzden muhtemelen bu açıklamayı yapması için ona baskı yaptılar.”

O’Leary ayrıca Tesla’nın kararını anladığını söyledi ve şirketin “her kurumun söylediklerini tekrarladığını – sürdürülebilirlik sorununda bir cevaba ihtiyaçları olduğunu” iddia etti.

“Bitcoin madenciliği yapmak için sadece kömür yakamazsınız. Kurumların yatırım yapmasını istiyorsanız buna son vermek zorunda.”

İş adamı, BTC ve madencilikle ilgili ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) sorunlarını çözmeye çağırdı.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşte Bitcoin'in yolun devam etmesi için geçmesi gereken kısa vadeli engeller

Milyarder yatırımcıdan Bitcoin açıklaması: “Pişmanım!”

İran'da elektriğin yüzde 4'ünü tek başına tüketen yasa dışı madencilik çiftliği bulundu!

İran bir haftada 3.000 kripto madencilik cihazı ele geçirdi