in

Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!
Tencent akılalmaz bir Blockchain yatırımı yapmaya hazırlanıyor!

Çin’deki en büyük telekom sağlayıcılarından biri konumundaki Tencent, düzenleyicilerden gerekli onayları almaları halinde Blockchain tabanlı bankacılığın geliştirilmesine yatırım yapmak istiyor.

Tencent, Blockchain ve diğer yenilikçi teknolojilere 70 milyar dolar yatırım yapacak

Finans Magnates tarafından bildirilene göre Tencent Üst Düzey Yönetici Başkan Yardımcısı Dowson Tong şirket planlarını Çin basını ile paylaştı. Tong, Tencent’in yapay zeka, bulut bilişim, Blockchain ve siber güvenlik altyapısına 70 milyar dolarlık devasa bir yatırım gerçekleştirmek istediğini söyledi. Şirket temsilcisi hangi şirketlerin finansman alacağını ve hangi ürünleri oluşturmak istediklerini belirtmedi.

Dowson’a göre, şirket koronavirüs pandemisi sayesinde bulut bilişim alanında önemli bir finansmanını kaybetti. Ancak bu yeni altyapıyla şirketin COVID-19 krizine adeta karşı gelmesi bekleniyor.

Yeni altyapı stratejisinin hızlandırılması, virüsle mücadelenin daha da başarılı olmasına yardımcı olacaktır.

Şirket Blockchain Yerleşim Ağı’na da katılmıştı

1998 yılında kurulan büyük işletme holdingi Tencent, Çin ekonomisinin liderlerinden biri konumunda. Şirketin arkasındaki teknisyenler çeşitli çevrim içi hizmetler geliştiriyor. Bunlara mesajlaşma uygulamaları, eğlence platformları, perakende ürünler ve diğer hizmetler dahil.

Gelişme, Blockchain Yerleşim Ağı’nın (BSN) resmi olarak duyurulmasından bir ay sonra geliyor. BSN, Çin tarafından bankacılık hizmetleri için yeni bir altyapı türü olarak planlanıyor. Dürüst piyasa katılımcılarının işlemlerini blok zincirlere taşımasına izin verecek ağ sayesinde sınır ötesi IoT ve AI projeleri için yeni kapılar açılacak.

Tencent, geçen yıl ilk DLT hizmetini başarıyla faaliyete soktu. Hizmet, insanların Blockchain kullanarak fatura almasına ve ödemesine izin veriyor. Hong Kong merkezli bir Blockchain bankası oluşturulmasına izin veren bir lisans da alan şirket, son zamanlarda endüstri standartlarını daha yüksek bir seviyeye çıkarmaya adanmış bir ulusal komiteye katıldı.

zycrypto

Libra’nın resmi cüzdanı yeniden markalandı: İsmi artık Calibra değil


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin 1 milyon dolara gerçekten ulaşabilir mi? Bir analist açıkladı

Bitcoin 1 milyon dolara gerçekten ulaşabilir mi? Bir analist açıkladı

Topluluk hissi 44 gün sonra negatife döndü! Bitcoin fiyatı düşecek mi?

Topluluk hissi 44 gün sonra negatife döndü! Bitcoin fiyatı düşecek mi?