youtube
Tek bir işlemde devasa Bitcoin taşındı – neler oluyor?
Tek bir işlemde devasa Bitcoin taşındı – neler oluyor?

Tek bir işlemde devasa Bitcoin taşındı – neler oluyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Dünyanın önde gelen kripto varlığı bir başka tüm zamanların en yüksek seviyesi ile flört ederken, bir Bitcoin balinası birdenbire tek bir işlemde yüz milyonlarca dolar değerinde muazzam bir BTC zulasını hareket ettirdi.

600 milyon dolarlık hareket

16 Nisan’da, blockchain analiz aracı Bitcoin Block Bot, gizemli varlığın 603 milyon doların üzerinde değere sahip toplam 9.610 BTC’yi tek bir işlemde sadece 24 dolarlık bir ücret karşılığında birden fazla adresten bilinmeyen iki cüzdana kaydırdığı işlemi tespit etti.

Blockchain.com, 9.000 BTC alan cüzdanın 31 işlem geçmişine sahip olduğunu ve 62.601 BTC’lik devasa bir servete sahip olduğunu gösteriyor. 610 BTC toplayan ikinci cüzdan, tek bir işlem geçmişine sahip. Her iki alıcı cüzdan da henüz BTC ödüllerini harcamamış durumda.

BitInfoCharts, 5.610 BTC ve 3.999 BTC gönderen cüzdanların, işlemlerden önce var olan en zengin cüzdanlar arasında olduğunu ortaya koyuyor. Yaım sırasında, her iki gönderen cüzdan da boş durumda.

Büyük bir arz şoku

Zincir içi veri analisti Willy Woo, Bitcoin’in 2017’deki envanter tükenmesine benzer şekilde büyük bir arz şoku geçirdiğini söylüyor.

cryptolegions

“Bunu, tipik olarak insanların kripto paralarını speküle ettiği veya satın aldığı ve sattığı borsalardan çıkan kripto paraların akışını takip ederek görebiliriz ve bir kısmı spekülasyon için tahsis edilmiş bir envanterler içerisinde . Bu envanterin eşi görülmemiş miktarda tükendiğini gördük. Şimdi Lehman’ın 12 aylık envanter tükenmesinin olduğu bu bölgedeyiz.”

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin