in

Tarihin en pahalı şaka NFT’si olan Doge alıcısını buldu!

Tarihin en pahalı şaka NFT'si olan Doge alıcısını buldu!
Tarihin en pahalı şaka NFT'si olan Doge alıcısını buldu!

Kripto Para Haber – İnternetin en ikonik ve ünlü şaka ögelerinden Shiba Inu’dan ilham alan “Doge”, yaklaşık 4 milyon dolara NFT olarak satıldı. Böylelikle Doge tüm zamanların en pahalı meme NFT’si haline geldi.

Neredeyse 1700 Ethereum’a satıldı

Açık artırma sitesi Zora’ya göre Cuma günü, müzayedenin kazananı @pleasrdao, yaklaşık 4 milyon dolar değerindeki Ethereum kripto para biriminden 1.696,9’luk bir teklif verdi.


Meme, ilk olarak Salı günü Atsuko Sato tarafından açık artırmaya çıkarıldı ve @pleasrdao’ya satılmadan önce yaklaşık üç gün boyunca teklifler aldı.

Cuma öğleden sonra Doge’un açık artırmaya çıkarıldığı Zora’da @twodollahotdoge ve @pleasrdao kullanıcıları arasında bir teklif savaşı patlak verdi ve @pleasrdao kazanan teklifle galip gelene kadar fiyat yükselmeye devam etti.

Doge ismi nereden geliyor?

“Doge” terimi, çizgi film “Homestar Runner”dan geliyor. 2005’teki bir bölümde, Homestar adlı karakter başka bir karaktere “D-O-G-E” diyor. Beş yıl sonra, 2010’da Sato, köpeğinin fotoğrafını kişisel blogunda yayınladı ancak bu fotoğrafın kendi başına bir hayat süreceğini elbette bilmiyordu.

Sato yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Fotoğrafları blogumu güncellemek için çektim. Her gün bir sürü fotoğraf çekiyorum, o gün olağan dışı bir şey değildi. Kabosu (köpeğinin ismi) fotoğrafının çekilmesini çok seviyor, bu yüzden kameranın kendisine doğrultulmasından çok memnun oldu.”

Fotoğraf, 2010’ların başında Tumblr ve Reddit gibi sitelerde dolaşıyordu ve bir Reddit kullanıcısı Kabosu’nun fotoğrafına “Doge” dedi, böylelikle meme doğdu.

“Kabosu meme’lerini ilk öğrendiğimde çok şaşırdım” diyen. Sato, “Blogumda rastgele paylaştığım tek bir fotoğrafın dünyanın her yerine bilmediğim yerlere yayılabileceği düşüncesi beni dehşete düşürdü” ifadelerini kullandı.

Dogecoin de büyük ilgi gördü

Doge terimi, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından rutin olarak reklamı yapılan kripto para birimi Dogecoin nedeniyle bu yıl popülaritesinde büyük bir artış yaşadı. Bitcoin parodisi, ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü.

Açık artırmanın kazananı, merkezsiz özerk kuruluş PleasrDAO oldu. Müzayedenin son dakikalarında hevesli bir Dogecoin destekçisi olan @TwoDollaHotDoge’un önüne geçmeyi başardı.

nbcnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

JPMorgan analistlerinden yatırımcılara Bitcoin uyarısı!

Bitcoin almak için artık çok mu geç? BTC almak ve almamak için haklı sebepler

Ünlü milyarder Bitcoin ’i sevdiğini açıkladı

eToro CEO’sundan Bitcoin hakkında önemli açıklama ve fiyat tahmini geldi!