in ,

Tarihin en büyük Bitcoin balinası şaha kalktı! Neler oluyor?

Tarihin en büyük Bitcoin balinası şaha kalktı! Neler oluyor?
Tarihin en büyük Bitcoin balinası şaha kalktı! Neler oluyor?

Kripto Para Haber – Son fiyat düşüşünü önemsemeyen tarihin en büyük borsa dışı Bitcoin balinası, BTC biriktirmeye devam ediyor gibi görünüyor. Blockchain gezgin hizmeti Blockchain.com tarafından ortaya çıkarılan işleme göre, halihazırda on binlerce Bitcoin’e sahip olan bir balina, cüzdanına yaklaşık 3.720 Bitcoin daha ekledi.

İşlem için transfer ücretleri, bu yazının yazıldığı sırada kripto para biriminin fiyatına bağlı olarak 0,005 Bitcoin veya yaklaşık 189,6 dolar olarak gerçekleşti.


Tüm Bitcoin’lerin binde 6’sını elinde tutuyor

Bitcoin balinasının adresi şu anda var olan en zengin Bitcoin adresleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. Adres şu anda 112.593.6 Bitcoin’i, yani dolaşımdaki tüm BTC’nin yaklaşık %0,6’sını elinde tutuyor.

Adres, 100.000 BTC’den fazla tutan sadece dört adresten biri konumunda.

Bu adres aynı zamanda, bir kripto para birimi borsası ile ilişkili olmayan en zengin Bitcoin adresi olarak dikkat çekiyor. Daha fazla Bitcoin tutan diğer üç adres de sırasıyla Binance, Bitfinex ve Huobi kripto para borsalarına ait.

Biriktirmeyi seviyor, satış yapmıyor

Balinanın işlem geçmişine baktığımızda, büyük yatırımcının amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı düştüğü için birikim yapmayı sürdürdüğünü gösteriyor. Bitcoin fiyatının yaklaşık 47.000 dolardan 30.000 dolara düştüğü Mayıs ortasından bu yana, balina yaklaşık 13.667 BTC satın aldı ve satış yapmadı.

Bitcoin balinası boğa koşusu başladığından beri sürekli biriktirme modunda. Bitcoin’in ilk kez 20.000 doların üzerine çıktığı Aralık 2020’den beri balina yaklaşık 38.186 BTC aldı.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEC'den kripto para yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir uyarı geldi

SEC’den kripto para yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir uyarı geldi