in

Tarihin en büyük Bitcoin balinalarından biri milyar dolarlık BTC taşıdı! Neler oluyor?

Bitcoin fiyatı toparlanmaya çalışırken bu balina sıra dışı hamleler yapıyor!
Bitcoin fiyatı toparlanmaya çalışırken bu balina sıra dışı hamleler yapıyor!

Kripto Para Haber – Tüm zamanların en büyük Bitcoin balinalarından biri, amiral gemisi kripto varlığın büyük bir kısmını 54.000 dolar civarında seyrederken aniden cüzdanlarından çıkardı.

2,2 milyar dolarlık Bitcoin hareket etti

Blockchain takipçisi Bitcoin Block Bot’a göre, bilinmeyen bir kuruluş, işlem sırasında sadece 19.67 $’lık bir ücret karşılığında 2.2 milyar $ değerinde 40.913 BTC’yi yeniden konumlandırdı.


Balina, 900 Bitcoin’i 60 işlem geçmişi olan tek bir cüzdana taşıdı. Toplamda sadece iki işlem içeren ikinci bir cüzdan 40.013 BTC topladı.

BitInforCharts, transferin arkasındaki dev balinanın 27 Şubat’ta BTC cüzdanını yarattığını ve hemen var olan 16. en zengin adres olduğunu ortaya koyuyor.

Alıcı cüzdan biliniyor mu?

İlgili adreslerin, kripto alanına yatırım yapan veya bu alanda çalışan bir şirketle bilinen herhangi bir bağlantısı yok. Ayrıca Bitcoin, açık piyasada alınıp satılabileceği ve kripto borsalarının sahip olduğu bilinen herhangi bir adrese taşınmadı.

Bu son balina tespitleri, Blockchain analiz firması Glassnode’un “Son Bitcoin düzeltmesi büyük ölçüde yeni sahipleri sarsarken eski, daha güçlü eller ‘güçlü kalmaya devam ediyor’” sözlerini söylemesinden günler sonra geliyor. Bitcoin’in 65.000 $’a yakın tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşmesinden hemen sonra genç BTC cüzdanlarında zarara yol açtı.

“Bir aydan eski coin’lerin toplam işlem akışının çok küçük ve azalan bir oranını temsil ettiği görülüyor. Tersine, harcanan genç kripto para sayısında (<1 haftalık) haftanın sonuna doğru bir artış görüldü ve bu düzeltme sırasında piyasaya yeni girenlerin sarsıldığını gösteriyor.”

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogecoin IOTA vakfından Dominik Schiener tarafından alay konusu oldu

Milyarder yatırımcıdan yatırımcılara Dogecoin tavsiyesi ve Bitcoin açıklaması!

Ripple ve Dash fiyat analizi: XRP ve DASH nereye gidiyor?

Ripple ve Dash fiyat analizi: XRP ve DASH nereye gidiyor?