in ,

Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: “Bitcoin çökebilir!”

Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"
Şubat ve Haziran grafikleri arasında büyük benzerlik: "Bitcoin çökebilir!"

Bir piyasa gözlemcisine göre Bitcoin yeni bir dip yapmaya hazırlanıyor. İddianın sahibi “CryptoWhale” adını taşıyan popüler bir pazar araştırmacısı.


9.500 dolar seviyesi Bitcoin için çok kritik

Son 1 ay içerisinde 10.000 dolar tarafından üç kez ret yiyen ve zayıfladığı gözlemlenen BTC, pek çoklarına göre 20 bin doları hedefliyor ancak durum sanıldığı kadar parlak olmayabilir. CryptoWhale, BTC’nin uzun süredir 9-10 bin dolar aralığında olduğunu ve 9.500 doların önemli bir destek seviyesi oluşturduğunu ifade ederken geçmişteki bir grafikle güncel görünüm arasında şaşırtıcı bir benzerlik tespit etti.

9.500 doların üzerinde kaldığı sürece BTC’nin 10.000 doları kırmak için şansı olduğunu belirten analist, bunun aşılması halinde 14.000 dolara yürünebileceğini belirtti. Fakat analiste göre Şubat 2020 ile Haziran 2020 grafikleri birbirine çok büyük bir benzerlik gösteriyor. Tam olarak aynı aralıkta olmasa da aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi iki grafik birbirine hayli benziyor.

Tarih kendini tekrarlarsa BTC yüzde 60 çökebilir

Kripto para piyasasının tarihi tekrarlaması halinde büyük bir çöküşe yol açabileceği aşikar. BTC’nin halving öncesi ve sonrasında toparlandığı bilinse de bu grafiklerin çakışması halinde kripto paranın potansiyel bir çöküşün eşiğinde olması muhtemel. Ancak tabii ki piyasa dinamiklerinin neredeyse hiçbir zaman öngörülebilir olmadığını bilmekte fayda var. Tarih bazen tekerrür etse de bu kripto piyasasında her daim görülen bir durum değil.

CryptoWhale’e göre bu tür bir grafik en son Şubat 2020’de görüldü ve sonrasında Bitcoin %60 çöktü. Bu sefer aynısı olacak mı? Bunu zaman gösterecek.

zycrypto

Kripto türevleri hacmi bir kez daha tüm zamanlar rekoru kırdı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Eylül Bitcoin Cash fiyat analizi: BCH için beklenen seviyeler ve önemli noktalar

6 Haziran Bitcoin Cash analizi: BCH’ye fırtına öncesi sessizlik hakim

Milyon dolarlık Bitcoin balinası bu iki altcoin’e dikkat çekti: “Portföyünüzde mutlaka bulunsun!”

Bitcoin balinaları hareketlendi: 3 saatte 135 milyon dolar taşındı!