in

Şu anki Bitcoin rallisi, 2017’deki rekor ralliden neden farklı? Analiz firması açıkladı

Şu anki Bitcoin rallisi, 2017'deki rekor ralliden neden farklı? Analiz firması açıkladı
Şu anki Bitcoin rallisi, 2017'deki rekor ralliden neden farklı? Analiz firması açıkladı

Kripto Para Haber – Chainalysis kısa süre önce “Bitcoin Neden Yükseliyor ve Bu Ralli 2017’den Neden Farklı (İpucu: Kim Satın Alıyor)” başlıklı bir makale yayımladı.

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ediyor

Blockchain analiz firması, 2020’nin başından bu yana önde gelen kripto para biriminin %150 değer kazandığı şaşırtıcı forma da atıfta bulundu. Güçlü bir 2 aylık dönem geçiren BTC anahtar direnç seviyelerini tek tek aştı. Kripto para şu anda, günlük %3 artışla 18,2 bin dolara çıktı.


Teknik analiz, bu seviyenin üzerinde kalması halinde kripto para biriminin 19.000 dolara çıkabileceğini gösteriyor.

2020’de kurumsal yatırımcılar anahtar faktör oldu

Fiyat, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara yakın seyrederken, o zamanla bugün arasında paralellikler kurmak elbette doğal. Ancak Chainalysis, temel piyasa koşullarının üç yıl öncesine kıyasla farklı olduğuna inanıyor. Firmaya göre kurumsal alıcılardaki artış, kripto para pazarını daha zeki ve stratejik bir piyasa haline getiriyor.

Chainalysis’e göre, 2017’de Bitcoin alıcılarının çoğu, kişisel fon kullanarak kripto para birimini satın alan perakende yatırımcılardı. Bu perakende yatırımcılar arasında kripto para bilgisi ve deneyimini her zaman yüksek seviyelerde değildi. Ancak 2020’de ana akım şirketler ve finans kurumları BTC’lerin çoğunu satın aldı ve çehre değişti.

Yüksek miktarlı transferler de arttı

2020’de borsalardan ayrılan yüksek değerli transferlerde de bir artış yaşandı. Aşağıdaki grafik 2020 boyunca 1 milyon dolar ve üstündeki transferlerde istikrarlı bir artış olduğunu gösteriyor.

Analitik firması, makro belirsizliğin bu değişikliğin arkasındaki ana faktör olduğunu söylüyor. Devam eden panik durumuyla birlikte kurumlar, kötüleşen ekonomik koşullardan korunmak için Bitcoin gibi alternatiflere daha çok ilgi duyuyor.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Office 365 Satın Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 Kasım Dogecoin fiyat analizi: DOGE için beklenen seviyeler

20 Kasım Dogecoin fiyat analizi: DOGE için beklenen seviyeler

Kilitli değer 14 milyar doları aştı: Önde gelen DeFi tokenleri çıldırdı!

Kilitli değer 14 milyar doları aştı: Önde gelen DeFi tokenleri çıldırdı!