in

Stellar, varlık yönetim şirketi Abra’ya 55 milyon dolarlık yatırım yaptı

Stellar, varlık yönetim şirketi Abra’ya 55 milyon dolarlık yatırım yaptı
Stellar, varlık yönetim şirketi Abra’ya 55 milyon dolarlık yatırım yaptı

Kripto Para Haber – Önde gelen varlık yönetimi platformu Abra, Stellar Development Foundation’ın katılımıyla bir C Serisi finansmanı tamamladı. Şirket, IGNIA ve Blockchain Capital gibi sektördeki büyük oyuncular tarafından yönetilen turda 55 milyon dolar topladı.

Stellar Development Foundation, Kingsway Capital ve Tiga Investment ile birlikte şirketteki yeni yatırımcılardan biriydi. Ayrıca Abra, Lerer Hippeau Ventures, Amex Ventures, Arbor Ventures, RRE Ventures, CMT Digital Ventures ve Kenetic Advisors’tan da yatırım aldı.


Basın duyurusunda, fonların Abra’nın ekibini varlık yönetimi, ticaret ve ödemeleri içeren yeni tekliflere genişletmek için kullanılacağı belirtiliyor. Bu nedenle, Stellar Development Foundation’dan gelen yatırımın bu hedefe ulaşmak için neden stratejik bir rolü var? Abra kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt şu şekilde özetledi:

Kripto paralar, NFT’ler ve DeFi artık neredeyse tüm yatırımcıların aklında. Kripto varlık sınıfı, ilk ticari interneti bile geride bırakarak katlanarak büyüyor. Kripto merkezli bankacılık vizyonumuz gözlerimizin önünde hayat buluyor ve Abra, bu alanda lider olarak hizmet vermekten heyecan duyuyor.

Stellar ve Abra’nın kriptoda ortak işleri

Basın açıklamasına göre, Abra 2020’den bu yana “muazzam” bir büyüme kaydetti. Şirket, saklama hizmetleri Abra Trade ve Abra Earn için gelirlerinde on kat artış ve yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 0’dan 1 milyar dolara kadar bir artış kaydetti.

Aynı dönemde, şirketin 155.000 aylık kullanıcısı 4 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi. Bu anlamda, Blockchain Capital’in Yönetici Ortağı Bart Stephens, en son C Serisi Finansmanı hakkında şunları söyledi:

Abra’nın, kripto paralar için uzun vadeli potansiyeli anlayan güçlü bir yönetim ekibi tarafından yönetilen heyecan verici bir büyüme yörüngesinde olduğuna inanıyorum. Abra, şirketi küresel olarak kripto para birimlerine olan ilgi ve benimsemedeki büyümeden yararlanmak için iyi konumlandıran her tür yatırımcı için eşsiz bir erişilebilirlik sunar.

2020’de Stellar Development Foundation, Abra’ya 5 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Ortaklar, Abra’nın finansal hizmetlerini bir blok zinciri arka ucu olarak Stellar ile genişletmek ve gelişmekte olan ülkelerdeki yeni müşteriler için bunlara erişimi “demokratikleştirmek” için çalıştı.

O sırada, Stellar Development Foundation’ın CEO’su Denelle Dixon şunları söyledi:

Abra, küresel finansal sisteme adil erişim sağlama misyonumuzla doğrudan uyumlu bir finansal hizmetler ürün portföyü oluşturuyor. Yetersiz hizmet alan, sermayenin kıt olduğu pazarlarda yenilikçi yatırım fırsatları sağlamaya kararlıdırlar.

IGNIA’nın Yönetici Ortağı Alvaro Rodriguez Arregui şunları ekledi:

Abra, müşteriler için güvenli bir şekilde kripto varlıklarına erişimi genişletme misyonunu yerine getirmek için mükemmel bir konumda. Uluslararası yatırımcılar olarak, kripto ekosistemine emniyetli ve güvenilir erişim ihtiyacının farkındayız ve Abra’yı desteklemekten heyecan duyuyoruz.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD Senatörü Pat Toomey: "SEC kriptolarla ilgili net yönerge belirlemeli"

ABD Senatörü Pat Toomey: “SEC kriptolarla ilgili net yönerge belirlemeli”

En yüksek fiyatına ulaşan Cosmos (ATOM) yükselişi sürdürecek mi?

Cosmos fiyat analizi: ATOM yatırımcıların takip edeceği seviyeler